25 bin TL'ye hangi Mac modeli alınır?

QroniQ

Hectopat
Yazılım için alacağım öncellikle. Aklımda şu modeller var. Apple markalı MMFJ3TU/A kodlu Mac mini M2 8CPU 10GPU 8GB 256GB MMFJ3TU/A ürünü Pozitif Teknoloji den hemen alın.
Şimdi bu ürüne ekstra 144Hz bir monitor alarak destekleyeceğim. Ama taşınması bir problem olabilir. Hâla okuyorum ve illaki evden çıkmam gerekiyor cihazla ama çok büyük bir sorun olmaz diye düsünüyorum. M.2 olması beni cezbediyor.

Diğer bir yandan Apple markalı MGN63TU/A kodlu MacBook Air 13.3 inc M1 8CPU 7GPU 8GB 256GB Uzay Grisi MGN63TU/A ürünü Pozitif Teknoloji den hemen alın. M1 alıp rahat rahat gezebileceğim bir cihaz mı daha mantıklı olur. Bunlar 0 ürünlerdi ya da şöyle 2.el bir MacBook Pro almam mı daha güzel olur?

Apple Mac Outlet Z11C0007Y-İkinci El MacBook Pro 13 inc M1 16GB 512GB Uzay Grisi (2020) Z11C0007Y-İkinci El
Bu ürününde hem Pro modeli olup 16 GB RAM ve 512 GB SSD'li olması hoşuma gitti ama garantisi olmaması eksi yanı. Siz bu bütçede hangisini tercih ederdiniz?

Bu Apple işletim sistemleri için yazılım falan geliştirmeyecekseniz hiçbirisini almayın. Apple desktop ömrümde gördüğüm en saçma şeylerden biri.

Geri
Yukarı