25 Bin TL'ye Kadar Laptop Önerisi

Bütçe
15.000-25.000

Miraç Kaya

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SSD
Uzun zamandır çok eski bir bilgisayar kullanıyorum ve artık veda zamanı gelmek üzere. Bilgisayar müh. bölümü için hazırlık okuyorum. Henüz yeni bir bilgisayar almak için erken olduğunu ve seneye daha güncel ve yeni modeller çıkacağından 2023 Eylül'e kadar beklemeyi düşünüyorum. Bazı kişiler ise şimdi al seneye çok pahalı olacak diyor. Çok kararsız kaldım. Size danışmak istedim.

Şu anda birkaç model baktım MacBook Air M.2 256 GB ve Huawei Matebook D16 arasında düşünüyordum. MacBook sıkıntı çıkarır(diğerleri Windows kullanırsa falan), 256 GB yetmez diyenler oldu üniversiteden. Fakat Matebook almaktansa birkaç bin ekleyip MacBook almak daha mantıklı gibi. En azından yeni modelini daha çok beğenirsem eskiyi kolayca satıp yenisini alabilirim. Ama bir yandanda kaçırdığım GTA gibi oyunları vs oynamak istiyorum (mevcut bilgisayarım hiçbir oyunu kaldırmıyor) fakat asıl amacım üniversite ve kodlama olduğu için ve sürekli yanımda taşıyacağım için uzun süreli şarjı olması benim için daha iyi gibi geliyor. Sizce bekleyip seneye almak mı mantıklı yoksa şimdiden almak mı? Eğer şimdi almaksa benim değinmediğim başka bir laptop önerebilir misiniz?

Not: Bütçe eğer alacağım laptop beni cidden üniversite sonuna hatta daha da ilerisine sıkıntısız götürecek, herhangi bir programda zorluk çektirmeyecekse 25.000'lere kadar çıkabilir. Eğer daha mantıklı bir seçenekse az çok üstünde olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı