Netflix 25 Mbps Bağlantı Hızı Olmadan Netflix'te 4K izlemek mümkün mü?

RyseTheCrazy

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben ileriki zamanlarda 4K TV alacağım da benim internet hızım şu anda 16 MBps civarı bir bağlantı hızı sağlıyor fakat Netflix'i 4K izlemek için 25 MBps internet bağlantı hızı öneriliyor peki TV'de 16 MBps bağlantı hızı ile 4K Netflix izleme imkanı var mı? 4K olmasa bile 1440p izlenilir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam emin değilim ama 1440P gibi ara çözünürlükler dizi film gibi şeylerde yok yani 1080P ordan direk 4K çözünürlüğe atlama yapıyor. Yine tam emin olmamakla birlikte 16MBps internet ile ucu ucuna stream yapabilir yani donma yapmaz ama sahne atlama yapmak istersen seni bekletir. En kötü ihtimalle bi 2-3 dk dolmasını bekler öyle başlatırsınız.

Tam emin değilim ama 1440P gibi ara çözünürlükler dizi film gibi şeylerde yok yani 1080P ordan direk 4K çözünürlüğe atlama yapıyor. Yine tam emin olmamakla birlikte 16MBps internet ile ucu ucuna stream yapabilir yani donma yapmaz ama sahne atlama yapmak istersen seni bekletir. En kötü ihtimalle bi 2-3 dk dolmasını bekler öyle başlatırsınız.
Hocam bazı test videolarına baktım 1080'den 1440'a geçiyor ardından 2160 olarak 4K'ya geçiyor yani o yüzden sormuştum 1440p izlemek mümkün olabilir mi diye 1080 izliyorum ben şu an hiçbir şekilde donma sorunu yaşamadım şu ana kadar ileri sardım geri sardım yüklenirken de çok bekletmedi 4 5 saniyede direk geçirdi 4K TV alırsam 1080'den devam edicem o halde.
Yani 16 MBps ile bir içeriği açıp 1 dakika falan beklesem 4K'ya dönüşebilir mi ? yani açıkçası 1440p olsa bile yeter benim için çünkü internetimin 4K'yı kaldıramayacağını bende az çok tahmin ediyorum fakat bu yılda FHD TV almak yerine 4K TV almak daha mantıklı fütüristik düşünce açısından diyorum.
Netflix'i 4K izleyebilmek için 4K destekli cihaza, Netflix'in 4K (Ultra HD) destekli olan ayda 39,99 TL ücretlendirilen paketine ve en az 25 Mbps veya daha yüksek hızlı internete ihtiyacınız var.

Ultra HD Netflix izleyebilir miyim?
Hocam Netflix'in Support sitesinin A sından girip Z sinden çıkmasam bu forumda konu açmazdım zaten.
25 Mbps ile 4K yayın almakta zorlanıyorum bazen. Servis sağlayıcıları tarafından da sınırlandırma oluyor sanırım.
Evet özellikle Türk Telekom kullanıyorsanız Netflix'te bazen ciddi derecede yavaşlatmalar meydana getirebiliyorlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı