Kablonet 100 Mbps internet düşük hız sorunu

visu

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba yaklaşık 5 ay önce KabloNet'e 100Mbps internet'e geçtim. Kotasız AKNsiz. Hep 100Mbps sabit iken son günlerde 36Mbps'lere düştü. Twitch yayınlarında donmaya, oyun indirirken eskiden 11MB/s görürken şimdi 1.8MB/s görmeye başladım. Bunun nedeni neler olabilir (Adil kullanım kotası vesaire yok.)

Kotalar kaldırıldığından beri bende 8 senedir kullandığım ve memnun olduğum Superonline'den şikayetçi olmaya başladım. Misal Counter Strike oynarken 10'dan fazla ping olmazken simdilerde 20-30'larda geziyor. Üstelik kablosuz bağlantıda niyeyse 25 MBPS'den fazla alamıyorum. Altyapı yetersiz geliyor.
Ama sizin 100'le 35 arasında çok aşırı fark olduğu için mutlaka sikayet edin.

Kotalar kaldırıldığından beri bende 8 senedir kullandığım ve memnun olduğum Superonline'den şikayetçi olmaya başladım. Misal Counter Strike oynarken 10'dan fazla ping olmazken simdilerde 20-30'larda geziyor. Üstelik kablosuz bağlantıda niyeyse 25 MBPS'den fazla alamıyorum. Altyapı yetersiz geliyor.
Ama sizin 100'le 35 arasında çok aşırı fark olduğu için mutlaka sikayet edin.
30 pingle şikayet etmek mi? Ben 80-90 ping olunca "Ya rabbim şükür" diyorum :D Türk Telekom gibi bir firma varken bence şükredin... Konu sahibinin konusuna gelinecek olursa 126´yı aramanız en yararlı seçenek olacaktır.

türkiyenin %90 turktelekom alt yapısını kullanmıyo mu ki zaten ben ISS sistemini hala çözemedim kime geçersen geç değişen modeme girdiğimiz kullanıcı adı ve şifre başka hiçbirşey değil hat aynı desteklenen limitler aynı kimse gelip tesisat çekmiyor ki vodafone kullanıyorum 1 ocaktan önce hat değerlerim 28-30-32-33 mbps hatta bazı günler 41mbps bile destekliyordu (Tarifem 24 mb) 1 ocağa kadar 24/3mpbs kullandığım internet şuan 17mpbs üzerini görmüyor aynı hat aynı kablo herşey aynı cimere kadar yazdım kanıtlarıyla ekran görüntüleriyle hiçbir yaptırım yok
Yapılan dönüş ; Hattınız maksimum desteklediği stabil hız budur biz 24 garantisi vermiyoruz 11 ay 24 Mpbs kullan ocağa girince herşey değişiyor kimse bu soruya cevap vermiyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı