25 Mbps internette 30 Ping

İnternete ilk bağlandığım zaman sabit 19 ping alıyordum. Aradan 3-4 ay geçti. Pingim yavaş yavaş artmaya başladı. Geçen aya gelene kadar sabit 60 ping ile oynuyordum. Bu aralar yine 30 civarı. Sabit bir şey değil anladığım kadarıyla.
Sunucuyla aranızdaki mesafe, bağlantı kaliteniz, bağlandığınız sunucunun kalitesi, internetinizi sömüren farklı uygulamalar gibi gibi.
Evde 4 yerde YouTube açık olmasına rağmen pinge etki etmiyor hocam.

LOL'de 30-34 arası ping alıyorum normal mi?

Bundan İstanbul'da oturmadığınızı kesin, hatta Ankara'nın doğusunda oturduğunuz tahmininde bulunabiliyorum. İstanbul'da kaliteli bağlantı ile 7 ping değerini gördüm. Kalitesiz bağlantıda bile 11 olabiliyor. Ping hız ile alakalı değil.

İnternete ilk bağlandığım zaman sabit 19 ping alıyordum. Aradan 3-4 ay geçti. Pingim yavaş yavaş artmaya başladı. Geçen aya gelene kadar sabit 60 ping ile oynuyordum. Bu aralar yine 30 civarı. Sabit bir şey değil anladığım kadarıyla.

Evde 4 yerde YouTube açık olmasına rağmen pinge etki etmiyor hocam.
İndirme ve yükleme hızınızla ilgili olabilir. 16 Mbps internet kullanırken evde YouTube izleyen olduğu zaman ping uçmaya başlardı hemen anlardım birileri açmış izliyor. 35 Mbps AKK'siz olunca çok fazla etkilemiyor. Yine de minimum ping için sizden başka kullanıcı olmamalı.

Ping hız ile alakalı değil.

Zaten bunu EU sunucusuna geçerek test edebilirler. Aynı internet ama ping 70-80

Önbellekten dolayı. Bir de hız yüksekse neredeyse hiç hissetmezsiniz.
Hocam bu aralar modemde internet gidip duruyor. Kapatıp açmayınca düzelmiyor ( VDSL ). Neden olabilir? Kusura bakmayın konu dışına çıkıyorum biraz ama. Tek bir cevap işimi görecektir. Teşekkürler.
Gittiği zaman PC'de bir sorun yok. Kablosuz tamamen gidiyor ama.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı