25 yaş avukatlığa başlamak için çok geç mi?

45 yaşında doktor olan insanlar var. Gençlik dediğiniz şey 18 yaşından başlayıp 30lu yaşlara kadar olan dönemdir. Yaşlı olmuyorsun yani. 30lu yaşlardan 50li yaşlara kadar ise orta yetişkinlik ve 50den sonrası yaşlılık olur. Hiç geç bir zaman olmaz.

Buradaki temel yanılgı herkesin 17'sinde üniversite kazanıp 21'inde işe başlayıp hayata atıldıgını sanmanız.

Yeni neslin sorunu bu.
Çünkü sosyal medya ve internette pompalanan düşünce bu 25'inde gençlik biter.

30'unda hayat biter vs. Bir sürü negatif enerji yayan abuk subuk yorumlar. Mesela ekşi sözlük bu tür başlıklarla dolu.

Hayır arkadaşım yanılıyorsun.
Sen 25 yaşına geldiğinde iş bitmiş olmuyor.
Aslında ümidini kaybettiğinde iş bitmiş oluyor.
evet ben de bu algıya sahiptim doğrusu 23 yaşında başlamam gerekiyordu 25 olunca yaşlı hissetmeye başladım ve takıntı haline geldi. Bir ara boşuna uğraşmayayım, hazırlanmayayım gibi şeyler de düşünmüştüm. Şuan 25 yaşına geldiğim de keşke okusaydım diyeceğimi de düşününce ikna oldum

Elinize sağlık hocam. Türk insanı ne kadar başarısız olursa, çevresine de aynı başarısızlığı entegre etmeye çalışıyor. Yok 25'te evlenilmez geç, yok 18 de evlenilmez erken. Yok onu deneme batarsın, şuraya gitme, şunu yapma. Sizene ulan milletin hayatından? 3 kuruş bir hayatımız var vesselam bırakın da yaşayıp görelim, sonra da gözlerimizi hiç açılmayacak şekilde kapatalım.

Seni tebrik ederim ileri görüşlülügünden dolayı.
Bu arada merakımı af buyurursan nerelisin diye sorabilir miyim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı