250 GB SSD yeterli olur mu?

Arpenix

Decapat
Daha fazla  
Kioxia'nın Kioxia Exceria LRC10Z250GG8 250 GB M.2 SSD Fiyatları ve Özellikleri bu SSD'sini almayı düşünüyorum.
Bazı yerlerde SSD'nin %50'si dolduktan sonra yazma hızının düştüğünü söyleyen yorumlar gördüm, ne kadar doğrudur bilmiyorum ama 500 GB'lık modeli ise 250 GB'a göre 2 kat daha pahalı.
Adobe'nin programlarını aktif olarak kullanıyorum, Rust gibi yükleme süreleri uzun süren oyunları da kuracağım.
En yüksek GB oyun olarak GTA 5 kurarım zaten Windows da SSD'de olacak.
Dediklerimin hepsini kurduğum zaman yavaşlar mı?

Windows'u SSD'ye kurarsın HDD alırsın ona da programlarını kurarsın böyle yap bence.

O SSD sorunlu bildiğim kadarıyla.
Bütçeyi zorlarsan,

Masaüstü bilgisayarımda 1 adet 240 GB Crucial BX500 SSD var %90 dolu, okuma yazma hızında hiçbir yavaşlama yok. Oyun yüklemek ve dosya yedeklemek için WD 250 GB SSD aldım o da %70 üzerinde dolu yine yavaşlama yok. Bunlar şehir efsanesi.

Dediğin SSD'yi bilmiyorum ama bence dediğin işler için 250 GB yeterli olabilir. SATA SSD olarak Samsung 870 EVO öneririm alabiliyorsan.

Masaüstü bilgisayarımda 1 adet 240 GB Crucial BX500 SSD var %90 dolu, okuma yazma hızında hiçbir yavaşlama yok. Oyun yüklemek ve dosya yedeklemek için WD 250 GB SSD aldım o da %70 üzerinde dolu yine yavaşlama yok. Bunlar şehir efsanesi.

Şehir efsanesi değil bunlar. Örnek veriyorum 5 GB boş alanın var. Teknik olarak okuma ve yazma hızı düşüyor. Bu düşüşü günlük kullanımda hissetmediğin için buna şehir efsanesi demen normal.

240gb bence yeterli ama ben Windows 11 ve birkaç programla 100gb falan doldurdum. Witcher 3 ve 1 sanal makine varken bilgisayarda yerim yokdu. Sık sık ihtiyacınız olmayan şeyleri silmeniz gerekecek yani.

Çok oyun oynuyorsan yüklersen sıkıntı olur yetmez şahsen 512 GB M.2 kullanıyorum sağlığı 98 120 GB boş 2300 Mbps okuma 1000 Mbps yazma alıyorum yani fabrika değerleri böyle aynı hızı hala alıyorum SATA SSD'lerde de pek sıkıntı çıkacağını sanmam kronik sorunlu bir SSD almazsanız eğer.

Windows'u SSD'ye kurarsın HDD alırsın ona da programlarını kurarsın böyle yap bence.
Adobe'nin programları font vb. şeylerde olduğu zaman HDD'de açılma süreleri baya uzuyor bu yüzden ssd'ye kurmam lazım.
Rust gibi oyunlarıda kursam benim için yeterli olur.

O SSD sorunlu bildiğim kadarıyla.
Bütçeyi zorlarsan,
Dediğin ürünlerin hepsi sata oldukları için 1 TB'lık HDD'yi kullanamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı