250 nit ekran parlaklığı nasıl?

Telefonda ekran parlaklığını %50'den %75'e çektiğinizi düşünün, aradaki fark o kadar.
Bir sorun yaşamazsınız.
250nit monitör direk güneş vurmuyorsa yeterli hdr için zaten 1000 felan lazım.
Monitör parlaklığı en az 350 alacaksın bence ben 250 de kullanmış birisi olarak söylüyorum kullandım zamanında güneş vurduğu zaman resmen göremiyordum güneşli bir yerde oturuyorsan tavsiye etmem.
Dışarıda laptop kullanmayı düşünmüyorsanız yeterli olucaktır. Eğer HDR düşünüyorsanız... düşünmeyin.

Teşekkürler.

Hdr de 250nit yeterli olmamasına rağmen beni memnun etti.
HDR ile 250 candelanın bir araya gelmesi imkansız. En düşük standart HDR 400 ve anlayacağın üzere 400 candela pik parlaklık gerektiriyor. Yani siz HDR açıkken 400 candela kullanıyor olursunuz.

HDR için minimum 400 candela zorunlu,HDR bulunmayan bir monitör içinse 350 yeterli olur ama 250 çok cansız gösterir ve eski teknolojidir.250,350 ve 400 kullanan birisi olarak söylüyorum.HDR için çok yüksek parlaklıklar örneğin 1000 veya üstü gözü yorabilir ve uzun vadede zarar verebilir diye düşünüyorum.Yeni pahalı tv lerde 1500 nit parlaklık bulunsa da genellkile uzaktan izlendiği için gözü fazla yormuyor ama monitör için durum farklı.Gözünüze birisinin fenerle sık sık ışık tutması gibi rahatsızlık verebilir.Diyeceksiniz ki telefonlarda da yüksek parlaklık var ama göze bir zararı yok.Telefonların ekranı küçük,en büyük olanları 6,8 inç ama monitör öyle değil 27 veya 32 inçlik monitörde telefonun kaç katı ışığa maruz kalıyoruz..Şu anda parlaklığı 50 ye kadar giden monitörümde parlaklık seviyesi 20 de bulunmakta daha üstü gözümü alıyor ve HDR400 kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı