Çözüldü 250 TL NVIDIA GT 630 İşlemci önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

p.queenq

Centipat
Merhaba, geçenlerde ders ve ufak tefek oyunlarım için hediye bir bilgisayar geldi. Galiba bilgisayarın işlemcisi çok düşükmüş, 2.el bir işlemci alacağım ve bütçem maksimum 250 TL.
Sistem bilgilerim;
Ekran kartı: NVIDIA GT 630 4 GB.
RAM: 4x2 1600MHz DDR3 RAM
Anakart: A68HM-E33 V2 (MS-7721)
Şu an takılı olan İşlemci: AMD A4-4000.
Şu anki işlemci Windows arayüzünde bile kasma yapıyor. Rica etsem kasmayacak, standart oyunları açacak(LoL, CS:GO, Minecraft, GTA V) bir işlemci önerebilir misiniz?
İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Athlon X4 840 başka örnek olursa yazacağım.
AMD anakarta İntel işlemci takmak?
Performans olarak nasıl bir şey, kasma donma gibi şeyler olmayacak değil mi?

Arkadaşın önerdiği işlemci GTA 5 testi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Letgo'dan fiyatına baktım, 200-300 arası gibi bir fiyatı var. Teşekkürler öneriniz için, galiba sizin önerdiğiniz işlemciyi alacağım.
X4 860K en iyisi olması lazım. Onun da fiyatını araştırın. Pinlerin temiz ve eğilmemiş olduğuna dikkat edin. Ha bide eli ile tutup fotoğraf çekenlerden almayın.

Ne yaptınız hocam anakart AMD'siz gitmişsiniz Intel önermişsiniz. @Ella Freya arkadaşın dediği işlemciyi alabilirsiniz bu arada FM2+ için en iyi işlemci benim bildiğim A10-7890K işlemcidir ancak pahalı bir işlemci 400₺ civarı gözden çıkarmanız gerekir.

Neden eli ile tutup çekenleri tercih etmeyeyim, bir yol gösterir misiniz veyahut daha fazla tüyo verir misiniz?
Pinler hassas ellenmesini önermiyorum. AMD Athlon X4 860K ........ FM2+ işlemci - İşlemci ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 856390823 şu iyi gibi.
Ne yaptınız hocam anakart AMD'siz gitmişsiniz Intel önermişsiniz. @Ella Freya arkadaşın dediği işlemciyi alabilirsiniz bu arada FM2+ için en iyi işlemci benim bildiğim A10-7890K işlemcidir ancak pahalı bir işlemci 400₺ civarı gözden çıkarmanız gerekir.
Onlar genelde Donanım Arşivi'ni izleyip bilgisayardan anladığını sanan tayfa. Adam 250 liram var diyor bu da gelmiş anakartı değiştir diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı