250 TL'ye fare önerisi

Biraz büyükse, DeathAdder V2 Mini yeterli gelecektir. Büyükse Rival 3 yada daha büyük bir fare tercih etmen gerekebilir. Üçü de normalde tam olarak büyük el palm için uygun değil. Fakat bu bütçede DeathAdder V2 Mini. Eğer imkanınız varsa bir yerde bakın DAV2 Mini'ye elinize küçük gelirse, Rival 3 tercih edersiniz. Büyüklük sıralaması;

Rival 3 > DeathAdder V2 Mini > Viper Mini.
Yardımlarınız için teşekkürler Rival 3'de karar kıldım.

Rekabetçi bilgisayar oyunlarının yeni yaygınlaşmaya başladığı tarihlerden kalma, eski, kalitesiz bir ürünü güncelde tavsiye etmek şakadan fazlası olmamalı.
Kalitesiz olduğunu düşünmüyorum. Sen beğenmediysen kullanma. Adama önermişim seni gıdıklayan ne. İster alır ister almaz. Eski olması ne alaka onu da anlamadım. Bir ürünün çıkış tarihi eski olunca ne gibi dez avantajları oluyor mesela? Özellikle mouse gibi stabil bir cihazda. 6 senedir de kendim kullanıyorum.

Hocam neden beğenmiyorsunuz ?
Birde bu önerdiğiniz farelerden en iyisi hangisidir mesela deathadder v2 mini biraz küçük gibi geldi sanki
Hocam sebebini arkadaş altta yazmış. En iyisi tabiki g304 lighspeed biraz bütçe çıkabilirseniz kuponlarla onu alın yoksa viper mini öneririm bende viper kullanıyorum. ama küçük bir mouse ben claw tuttuğum için sorun olmuyor palm tutuyorsaniz rival 3 alın dikkat edin oda çok büyük değil.

Yardımlarınız için teşekkürler Rival 3'de karar kıldım.
SteelSeries Rival 3 palm grip tutuş için tasarlanmamıştır, ancak küçük veya orta büyüklükte elleri olan kişiler yine de bu tutuş ile onu kullanabilmelidir. Çok büyük eller için çok küçük olsa da, büyük elleri olan kişiler onu rahatça kavrayabilir, ancak büyük olasılıkla onu çok küçük bulacaklardır. Büyük veya çok büyük elleriniz varsa, kontrol edin.

Kalitesiz demek yanlış olur zamanın efsane mouselarından biridir çok insanın elinden geçmiştir, fakat 2022 de 2015 de çıkan üstelik fiyatı şuan ki viper mini ve da V2 ile aynı olan mouse önermek mantıklı değil.
Adı üstünde zamanının. Kablosu aşırı ince, hızlı aşınıyor. Gereksiz fazla tuşu var, ağır, sensörü ise 2008 yılında çıkmış bir sensörün özelleştirilmiş versiyonu. 14 yıllık bir sensör kullanıyor.
Kalitesiz olduğunu düşünmüyorum. Sen beğenmediysen kullanma. Adama önermişim seni gıdıklayan ne. İster alır ister almaz. Eski olması ne alaka onu da anlamadım. Bir ürünün çıkış tarihi eski olunca ne gibi dez avantajları oluyor mesela? Özellikle mouse gibi stabil bir cihazda. 6 senedir de kendim kullanıyorum.
Düşünmüyor oluşun öyle olmadığı anlamına gelmiyor. 20G ivmeye, 150 IPS taramaya sahip. Sensörü çok eski. Ayrıca ağır. Mouse "stabil" bir cihaz değil. Her geçen gün hareketlerinizin daha mekanik ve daha doğru şekilde iletilebilmesi için fareler geliştiriliyor. Klavyede eğer gecikme süresi yüksek değilse, eski olması sorun yaratmaz, ancak söz konusu fareyse yaratır.

Biraz büyükse, DeathAdder V2 Mini yeterli gelecektir. Büyükse Rival 3 ya da daha büyük bir fare tercih etmen gerekebilir. Üçü de normalde tam olarak büyük el palm için uygun değil. Fakat bu bütçede DeathAdder V2 Mini. Eğer imkanınız varsa bir yerde bakın DAV2 Mini'ye elinize küçük gelirse, Rival 3 tercih edersiniz. Büyüklük sıralaması;

Rival 3 > DeathAdder V2 Mini > Viper Mini.

Hocam

SteelSeries Rival 3 palm grip tutuş için tasarlanmamıştır, ancak küçük veya orta büyüklükte elleri olan kişiler yine de bu tutuş ile onu kullanabilmelidir. Çok büyük eller için çok küçük olsa da, büyük elleri olan kişiler onu rahatça kavrayabilir, ancak büyük olasılıkla onu çok küçük bulacaklardır. Büyük veya çok büyük elleriniz varsa, kontrol edin.

Hocam peki ben bu fareleri alınca altına siyah mouse pad almam gerekli mi? Yoksa evde Everest sgm X7'nin mouse Pad'ini kullanabilir miyim?

Kaliteli olup olmadığı sadece dış malzemesi veya sizin kullanımınızla belli olan bir durum değil. İçindeki Switch'ler kaç senelik, günümüz şartlarındaki farelerle kıyaslanamayacak bir Switch. Tuş ömrü güncel farelerin tuş ömründen çok daha kısa. Sorun yaratmaya daha meyilli. Kablosu da Skatez'i de şekli de. Her şeyi eski kalıyor. Ama en önemlisi sensörü. Rekabetçi oyunlar için yetersiz, flicklerde sıkıntı çıkaracak eski bir sensör bulunduruyor. Güncellik bu yüzden önemli.

Hocam

Hocam peki ben bu fareleri alınca altına siyah mouse pad almam gerekli mi? Yoksa evde Everest sgm X7'nin mouse Pad'ini kullanabilir miyim?
Kullanırsın, sorunda olmaz. Fakat daha iyi bi deneyim istiyorsan "siyah" olması önemli değil, kaliteli bir mouse pad almalısın. Dediğim gibi normalde sorun yaratmaz. Sadece daha fazla hız ve hafiflemiş bir deneyim için daha iyi bir mousepad gerekli.

Geri
Yukarı