250 TL'ye iPhone 4S alınır mı?

iPhone 5 alın söylediklerinizi yapabilirsiniz. 4S İnternette aşırı kasıyor gezinilmiyorz

100₺'ye iPhone 4 almıştım safari dışında bir olayı kalmamış. Mevcut telefonumun başına bir iş gelirse diye yedek telefon olarak çekmecede tutuyorum.

Ben İpad 2'ye hala bütün programları yükleyebiliyorum. 4S ile aynı işlemciyi kullanan bir cihaz. Hızı da fena değil. 2 bin TL'lik Androidlerden hızlı.

Yükleyebilmemin sebebi de bu cihazda Iphone 8 ile aynı hesabı kullanmam. Mesela IOS 11 isteyen bir uygulama var ve güncel cihazınızda bu uygulama yüklü ama diğer cihaz IOS 6'da. Böyle bir durumda 2. cihaza da yükleyebiliyorsunuz.

Bunun haricinde alınmaz.

Ben İpad 2'ye hala bütün programları yükleyebiliyorum. 4S ile aynı işlemciyi kullanan bir cihaz. Hızı da fena değil. 2 bin TL'lik Androidlerden hızlı.

Yükleyebilmemin sebebi de bu cihazda Iphone 8 ile aynı hesabı kullanmam. Mesela IOS 11 isteyen bir uygulama var ve güncel cihazınızda bu uygulama yüklü ama diğer cihaz IOS 6'da. Böyle bir durumda 2. cihaza da yükleyebiliyorsunuz.

Bunun haricinde alınmaz.

İPhone 4s mi 2000 tllik androidlerden hızlı😂😂😂😂

iOS 6 ile Whatsapp'ı rüyanda bile kullanamazsın. Öyle bir düşüncen varsa silmen gerek o düşünceyi aklından.

iOS 9 ile kısmen uygulamaların %60'ını falan kullanabiliyor olman lazım. Cihazın performansından memnun kalabilirsin de, kalmabilirsin de ama kullanılır sanırım.

Ben de iPhone 5C kullanıyorum ve iOS 10 ile yükleyemediğim uygulamalar oluyor çoğu zaman.

Ama eğer 4S alırsan ses bakımından çok memnun kalacağını düşünüyorum. 4S/iPad 2/iPad 3'te kullanılan ses donanımları gerçekten çok kaliteli. Zamanında ben de sırf ses kalitesi yüzünden 4S almayı düşünmüştüm.

Kısacası fazla şey yapmayacağım ve uğraşırım diyorsan 4S uygundur sanırım. Ama 250 TL'ye daha rahat ve güncel kullanabileceğim bir şey istiyorum diyorsan eski Android amiral gemileri daha uygun olur sanırım (S3-S4-G2 vb.)

iOS 6 ile Whatsapp'ı rüyanda bile kullanamazsın. Öyle bir düşüncen varsa silmen gerek o düşünceyi aklından.

iOS 9 ile kısmen uygulamaların %60'ını falan kullanabiliyor olman lazım. Cihazın performansından memnun kalabilirsin de, kalmabilirsin de ama kullanılır sanırım.

Ben de iPhone 5C kullanıyorum ve iOS 10 ile yükleyemediğim uygulamalar oluyor çoğu zaman.

Ama eğer 4S alırsan ses bakımından çok memnun kalacağını düşünüyorum. 4S/iPad 2/iPad 3'te kullanılan ses donanımları gerçekten çok kaliteli. Zamanında ben de sırf ses kalitesi yüzünden 4S almayı düşünmüştüm.

Kısacası fazla şey yapmayacağım ve uğraşırım diyorsan 4S uygundur sanırım. Ama 250 TL'ye daha rahat ve güncel kullanabileceğim bir şey istiyorum diyorsan eski Android amiral gemileri daha uygun olur sanırım (S3-S4-G2 vb.)
LG G2'yi 300 TL'ye buldum ve kafama yattı gibi. Fakat yakın fiyatlara LG G3 ve Xperia Z2 gibi modellerde buldum. Sizce yinede LG G2 tercih etmeli miyim ?
iOS 6 birde jailbreak miss.
Jailbreak dediğiniz işlemleri yaptığımda, uygulamaları sorunsuz kullanabilir miyim ?

Jailbreak dediğiniz işlemleri yaptığımda, uygulamaları sorunsuz kullanabilir miyim ?

iOS 6'nın uygulama desteği neredeyse yok gibi bir şey bu saatten sonra. Kullanamazsınız yani.

LG G2'yi 300 TL'ye buldum ve kafama yattı gibi. Fakat yakın fiyatlara LG G3 ve Xperia Z2 gibi modellerde buldum. Sizce yinede LG G2 tercih etmeli miyim ?

Zaten hepsi eski cihaz olduğundan illa ki uğraşmanız gerekecek ne alırsanız alın. Android alırsanız muhtemelen güzel bir Custom ROM yüklemeniz gerekecek. İstediğiniz telefonun XDA sayfasını biraz karıştırıp en aktif modeli seçmek bence daha mantıklı olur. Eğer Android düşünüyorsanız.

Bu arada telefonu eğer normal günlük telefonunuz olarak kullanacaksanız Android telefonlar sanrım daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Ama sadece ilk mesaja yazdıklarınızı yapacaksanız ve başka hiçbir değişik bir şey düşünmüyorsanız o zaman çok da fark etmiyor iOS/Android.

Ama muhtemelen söyleyeyim iOS 9'u muhtemelen maksimum 3-4 yıl daha kullanabileceksiniz diye tahmin ediyorum. İleride Whatsapp iOS 9 desteğini de keserek iPhone 4S'i öldürecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı