250 TL'ye Kadar Router Önerisi

117084

Kilopat
Makaleler
4
Arkadaşlar merhaba. Şu an kullandığım modem ZYXEL VMG3312-B10B ve kullandığım ISS TürkNet. Muhtemelen yıl başı, en geç ocak sonuna kadar hızım 100Mbps'e çıkarılacak. Şu an kullandığım modem Wi-Fi'de evin içinde her noktaya ulaşamıyor. Ayrıca 2.4GHz kanalından 100Mbps hız alabileceğimi düşünmüyorum. İlk önce modemlere baktım fakat bilindik markalardan modem almak istediğim zaman 250 TL'ye 5GHz modem bulamadım. Şimdi routerlere bakıyorum fakat onlarda da bazı önemli detaylar varmış.
Örneğin; 5GHz sinyali dahili antenden veriyormuş, bu da tam 5GHz kalitesini hissettirmiyormuş.

250 TL'ye kadar 5GHz'de çalışan (harici antenli), uzun mesafede (Uzun mesafe derken 3-4 duvar değil, 2-3 kat interneti taşırsa iyi olur.) çok az hız düşüren, 100Mbps'yi rahatça kaldırabilecek bilindik markalardan router istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı