2500-3000 TL arası laptoplar

Hmm... :)
ccc.png

Nedir hocam bu biraz bilgi verir misin?
@feneresevdalı hocam https://www.hepsiburada.com/lenovo-...bilgisayar-81v50010tx-pm-HB00000M77A7linkteki bilgisayarı almayı düşünüyorum. Senin dediğin olayla doğrudan alakalı olarak bu laptop'un ekran panel tipi ips (senin önerdiğin tn'di 200tl için ips ekran bence değer) ayrıca işlemciside 3500u. Sizce bu laptop'umu almalıyım? bütceme göre alabileceğim en iyi laptop gibi duruyor. Fikirleriniz nelerdir=?

Son düzenleme:
Nedir hocam bu biraz bilgi verir misin?
@feneresevdalı hocam https://www.hepsiburada.com/lenovo-...bilgisayar-81v50010tx-pm-HB00000M77A7linkteki bilgisayarı almayı düşünüyorum. Senin dediğin olayla doğrudan alakalı olarak bu laptop'un ekran panel tipi ips (senin önerdiğin tn'di 200tl için ips ekran bence değer) ayrıca işlemciside 3500u. Sizce bu laptop'umu almalıyım? bütceme göre alabileceğim en iyi laptop gibi duruyor. Fikirleriniz nelerdir=?
Hocam grafik yongası Vega 8. Kötü değil Radeon 540 ile hemen hemen denk zaten. Ekran IPS alınabilir. Ama 256 GB hafızası var. (SSD) Buna da HDD almanız gerekecek :) Ben TN panel kullanıyorum çok fazla takıntılı değilim benim açımdan çok fark etmiyor.

Hocam grafik yongası Vega 8. Kötü değil Radeon 540 ile hemen hemen denk zaten. Ekran IPS alınabilir. Ama 256 GB hafızası var. (SSD) Buna da HDD almanız gerekecek :) Ben TN panel kullanıyorum çok fazla takıntılı değilim benim açımdan çok fark etmiyor.
Tavsiyeniz için sağolun hocam bunda karar kırdım. Lakin hayla laptop'u araştırıyorum. Çok sıkıntı birşey çıkmazsa bunu 3-4 saate sipariş edicem. Yoksa sizin önerdiğinizi sipariş edicem. Burdan yorum yazanlara şükranlarımı sunarım. Saygılarımla...

Rakipsiz ==> Neden?
-Ryzen 2500u + 8GB RAM kombosu ==> Kemerleri bağlayın uçuşa hazırız :)
-1080p Ekran ==> Full HD film izleme + FHD Gaming
-Radeon 540 ekran kartı ==> Düşük segmentte F/P Kralı (yine de aşırı iyi bir oyun deneyimi beklemeyin. 1050 yada MX150 altı AAA oyun deneyimi sunmaz size)
-1 TB HDD ==> Veri Depolama Alanı :)

Eksiler
-SSD yok. ==> Bugün 330 TL'ye kendi laptopuma HDD Caddy+860 Evo 240 GB aldım. ==> Kendi içinde SSD gelen makinelere vereceğin fazla 200-300 TL'ye göre daha iyi bir tercih bence.

Özet: İlave SSD alacaksanız bunu öneririm. F/P konusunda rakibi yok.
Radeon 540, GTX 1050 ile rekabet edebilecek bir kart değil. MX150 bile geçiyor 540'ı. Üstte arkadaşın attığı R5 3500U daha tercih edilebilir.

Radeon 540, GTX 1050 ile rekabet edebilecek bir kart değil. MX150 bile geçiyor 540'ı. Üstte arkadaşın attığı R5 3500U daha tercih edilebilir.
Ben 1050 yada MX150'yi tokatlıyor demedim. Birbirine denk kartlar alınabilir ama +200TL ekran için masraf yapmaya değer mi tamamen kullanıcı tercihi.

Ben 1050 yada MX150'yi tokatlıyor demedim. Birbirine denk kartlar alınabilir ama +200TL ekran için masraf yapmaya değer mi tamamen kullanıcı tercihi.
Halen birbirine denk diyorsunuz, 1050 ile yakın bile değil. Denk, eşit demektir. MX150'ye yakın bir kart. Ona bile denk değil. Sırf arkadaşın kafası karışmasın diye yazıyorum amaç polemik yaratmak değil.

Halen birbirine denk diyorsunuz, 1050 ile yakın bile değil. Denk, eşit demektir. MX150'ye yakın bir kart. Ona bile denk değil. Sırf arkadaşın kafası karışmasın diye yazıyorum amaç polemik yaratmak değil.
Denk demedim MX150 altı kelimesi yanlış olmuş düzenleyemiyorum. MX150 kadar diyecektim :)

Arkadaşı anlamamışsınız Türkçe çok önemli! Radeon 540 kartı giriş seviye karttır oyunlarda. MX150 ve 1050 kartların altında A kalite oyun beklemeyin diyor oyun oynayacaksanız en az MX150 veya 1050 olması gerektiğini söylemiş.

Arkadaşı anlamamışsınız Türkçe çok önemli! Radeon 540 kartı giriş seviye karttır oyunlarda. MX150 ve 1050 kartların altında A kalite oyun beklemeyin diyor oyun oynayacaksanız en az MX150 veya 1050 olması gerektiğini söylemiş.
Hocam yazım yanlışı yapmışım ondan öyle olmuş :) Bir yanlış anlaşılma diyelim :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı