2500 - 3500 TL telefon önerisi

emre8569

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 4 senedir S5 kullanıyorum. Artık telefon değiştirmek istiyorum. Telefon konusunda benim için önemli olan tek nokta kamerası, yazdığım fiyat aralığında çok fazla telefon modeli var. Telefonun oyun performansı veya oyun esnasında ısınması benim için önemli değil günde bir kaç video izleyip sosyal medyada gezmekten başka bir şey yapmıyorum zaten.

Xiaomi ve Honor markalarını öneriyor musunuz? Bu fiyat aralığında genelde önerdikleri markalar hep bunları görüyorum sizin düşünceleriniz nelerdir?

Bu fiyat aralığındaki telefonlardan kullanan veya bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Huawei modellerine yönelebilirsin. Kamera ve pil ömrü çok iyi. Şarj aleti efsane 5 mAh gücünde şarj ediyor. Ben şahsen Mate 10 Pro kullanıcısıyım. Biraz araştırırsan Huawei'nin P20 lite modeli güzel. Derin araştırırsan daha da ucuza indirimli bulabilirsin. Hem güncel son model bir cihaz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20181130-222226.jpg
    Screenshot_20181130-222226.jpg
    118,9 KB · Görüntüleme: 59
Xiaomi Mi 8 şiddetle tavsiye ederim. SD 845 işlemcili cihazlar içinde 3000-3500 bandında alınabilecek en iyi ve en performanslı cihazlardan biridir. Tek eksi yönü ithalâtçı garantili olmasıdır.
Xiaomi Mi 8 128gb 6gb Ram Cep Telefonu(orjinal Silikon Kilif+kirilmaz Nano Cam Hediye) - GittiGidiyor
Peki, bu iki telefon arasında hangisini önerirsiniz. 600 tl oynuyor ortalama dediğim gibi önemli olan kamerası ve uzun vadede kullanabilmem.

S5 i uzun süre kullandıktan sonra sana en üst model cihaz almaya gerek yok diye düşünüyorum. Huawei P20 lite performans ve gündelik kullanım için ideal. Linkte testi var izleyebilirsin.

P20 lite Test

Peki, bu iki telefon arasında hangisini önerirsiniz. 600 tl oynuyor ortalama dediğim gibi önemli olan kamerası ve uzun vadede kullanabilmem.
Eğer @mrBang nin tavsiye ettiği p20 lite ile mi 8 kıyaslaması istiyorsanız kesinlikle mi 8 derim. P 20 lite, orta sınıf dediğimiz SD 660 muadili kirin 659 işlemcili. Mi 8 ise en üst işlemci olan SD 845. Arayüz olarak Xiaomi'nin kullandığı MİUİ arayüzü Huawei'nin Emui arayüzüne göre çok daha stabildir. Xiaomi güncelleme konusunda da rakilerine göre çok daha başarılıdır. Kamera konusuna hiç girmeyeyim, zira ikisi kıyas bile kabul etmez.
Xiaomi'nin tek sıkıntısı ithalatçı garantili olması. Huawei servis tarafında Apple ile birlikte en iyi servis hizmetini veren firmadır.
Telefon biraz da şans işidir. Misal ben bir senedir 2017 nin amiral gemisi mi 6 kullanıyorum. Halâ İlk günkü gibi; en ufak bir sıkıntı çıkarmadı.

Karşılaştırma şahsi fikirlerle yapılmasından çok teknik bilgilerle yapmak lazım. Linkte karşılaşması var.

Huawei P20 Lite vs Xiaomi Mi 8

Aradaki fiyat farkını unutmayalım.
Son bir not daha. İthalatçı firma garantili P20lite 1900 küsür lira.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20181130-230256.jpg
    Screenshot_20181130-230256.jpg
    139,9 KB · Görüntüleme: 53
Huawei P20 Lite alınacak bir telefon değil. Lite serisi telefonlar önerilmiyor zaten. Xiaomi Mi 8'in malzeme kalitesi, kamerası olarak bir alt seviyesi diyebileceğim Pocophone F1 var. F/P canavarı. Eğer IOS görünümü denemek istersen İphone 7 alabilirsin. LG G7 ThinQ amiral gemisi olarak gayet iyi ama kronik sorunlardan dolayı çoğu kişi LG kullanmak istemiyor bu telefonda var mı bilmiyorum. P20'nin rakibi Xiaomi tarafında Redmi 5 Note falan oluyor daha ucuz olmasına rağmen.
Huawei P20 Lite - LG G7 ThinQ - Xiaomi Mi 8 (128 GB) - Xiaomi Pocophone F1 (128 GB) Karşılaştırması - Epey

Her iki cihazı da bizzat test etme şansım olduğu için ( biri eşimde diğeri oğlumda ) şahsi fikirlerimle kıyaslama yapmam daha münasip olur diye düşündüm.:)

Fiyat farkı da önemli tabii...:kararsız:

S8 kullanıyorum birkaç aydır tavsiye ederim ancak Mi 8 modeli donanım ve kamera anlamında daha üstün.Eğer bütçeyi biraz daha arttırabilirseniz P20 öneririm 4000TL altında bulunuyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı