2500 TL 144Hz monitör tavsiyesi

Bütçe
2000-2500
Aoc 23.8" 24G2U 1ms 144hz HDMI,DisplayPort FreeSync Gaming Monitör kendim de kullanıyorum, kullanmadan önce de önerdim, şimdi de öneriyorum. 1080p monitörlere 240hz falan değilse o paralar verilmez.

TN panel? Midem bulandı. VA ile İPS arasındaki farka dayanamadım ben, siz nasıl TN kullanbiliyorsunuz anlamadım.
Mide bulandıran nedir acaba ? :D Deneyimlediğim görüntü kötü olsa zaten belirtirim ve yan ekranım IPS olmasına rağmen film ve diziyi bu ekrandan seyrediyorum.
Bu fiyata bu monitörün fazla olduğunu düşünüyorum.

Mide bulandıran nedir acaba ? :D Deneyimlediğim görüntü kötü olsa zaten belirtirim ve yan ekranım IPS olmasına rağmen film ve diziyi bu ekrandan seyrediyorum.
resim_2021-02-10_092848.png

Yine midem bulandı.

Herkes bir şey söylemiş ama benim dediğimi atınca fikrin değişecek
şu anda alınabilecek en iyi fps monitör bir sürü özellik var fazlası israf gerek yok
Bu monitörü kullanıyorum gayet güzel ama FPS oyunu oynayanlar Curved monitör almamalı bence. Benim açımdan bir sıkıntı yaratmıyor ama CS:GO, Valorant tarzı oyunlarda Flat monitör daha iyi olur gibime geliyor.

Yani hocam 144 Hz isteyen birinin renklerle işi olacağını sanmıyorum adam xantares olmadığı gibi photoshopla uğraşmıyorsa yada editör değilse neden gerçek değerleri yansıtmayan IPS bir monitör önereyim ki ?
TN panellerin en önemli özelliği gerçek 1ms tepkime süresine sahip olması. VA veya İPS panellerde önceden bu yoktu. O yüzden rekabetçi oyunlar için TN panel öneriliyor. Attığım LG monitör gerçek 1ms tepki süresine sahip. Ayrıca 144Hz standart oldu. Neden canlı renklere sahip bir ekrana bakmaktan çamur bir ekrana bakayım ki?

TN panellerin en önemli özelliği gerçek 1ms tepkime süresine sahip olması. VA veya İPS panellerde önceden bu yoktu. O yüzden rekabetçi oyunlar için TN panel öneriliyor. Attığım LG monitör gerçek 1ms tepki süresine sahip. Ayrıca 144Hz standart oldu. Neden canlı renklere sahip bir ekrana bakmaktan çamur bir ekrana bakayım ki?
Tamam hocam en iyisi IPS değerler gerçek ama bütün profesyonel arenada bulunan oyuncular çamur gibi görüntüye bakmayı tercih ediyorlar abartmakta üstünüze yok.

Tamam hocam en iyisi IPS değerler gerçek ama bütün profesyonel arenada bulunan oyuncular çamur gibi görüntüye bakmayı tercih ediyorlar abartmakta üstünüze yok.
Hatırladığım kadarıyla bir e-spor turnuvasında MSİ'ın İPS monitörü kullanılıyordu. TN devri artık kapandı. Ayrıca arkadaşın aşırı derecede profesyonel olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı