1080p 144Hz IPS monitör tavsiyesi

Selamlar. MSI Optix G241 var 2.5k civarı. Az önce konu açtım ben de. Görürseniz Samsung bir monitörle karşılaştırdım. İkisi arasında kaldım. IPS güzel duruyor renkler canlı ama VA'nın artıları eksileri nelerdir. İsterseniz dediğim monitöre bakım eğer mümkünse de ikisi arasında hangisi tercih edilmeli bana da bir fikir verin.

Hocam VA panel hakkında pek bir bilgim yok IPS daha canlı geldiği için onu tercih etmeyi düşünüyorum panelde o yüzden bilemedim.

Hocam konu sahibi bu monitörü alırsa zaten daha monitörle uğraşmaz en baba monitör hem IPS 1ms 144Hz daha ne olsun.

Hocam öneri için teşekkürler güzel gözüküyor arka tarafı bir tık büyük geldi masa açısından benim için herhangi bir sorunu yok değil mi kronik ya da ölü piksel tarzında.
LG 24GN650-B model alın hem IPS hem 1ms tepkime süresi hem de 144Hz.

Hocam bir de şöyle bir monitöre rastladım bununla aralarında ne fark var.

Son düzenleme:
Hocam öneri için teşekkürler güzel gözüküyor arka tarafı bir tık büyük geldi masa açısından benim için herhangi bir sorunu yok değil mi kronik ya da ölü piksel tarzında.

Hocam bir de şöyle bir monitöre rastladım bununla aralarında ne fark var.

Hocam lg gn650b 600b den teknik özellik olarak daha yüksek bi monitör.

Asus VG249Q

Geçen ay en uygun fiyatı n11de bulup 2689 TL'ye almıştım. Bir ayda bile fiyatlar uçuyor.

(Daha yeni model olan VG249Q1A alacaktım, 165 Hz ama Türkiye'de nedense piyasadan kaybolmuş. Bulamayınca 249Q almıştım.)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı