2500 TL APU sistem tavsiyesi

Bütçe
2500
Yapabileceğim bir şey yok. Sizin önerdiğiniz sistemde işlemci, kasa ve SSD daha kötü. En azından bir süre bu şekilde idare etsin en kısa sürede bir 8 GB RAM eklemeye çalışsın.

SSD daha kötü değil iyi bir marka. 3200G ile 2200G arasında maksimum yüzde 3 4 performans farkı var ve kasa stokta yok bunlara rağmen 2800TL zaten arkadaş başta demiş 2500'ü geçmesin diye.

2500 TL güncel kur ile APU sistem önerilerinizi bekliyorum. Lütfen o paraya sistem toplama, 3000 TL ver düzgün sistem topla gibi şeyler söylemeyin.

Hocam tek kanal olmaz diyoruz burada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

SSD daha kötü değil iyi bir marka. 3200G ile 2200G arasında maksimum yüzde 3 4 performans farkı var ve kasa stokta yok bunlara rağmen 2800TL zaten arkadaş başta demiş 2500'ü geçmesin diye.
128 GB depolaması var. Evet işlemciler arasında ciddi bir performans farkı yok. RAM konusunda zaten sonuna kadar haklısınız ona bir şey demiyorum. Dual Channel zaten fark ediyor özellikle AMD tarafında. Ama bir süre idare edip daha sonra alabilirse benim dediğim seçenek daha mantıklı. Alamaz ise sizinki daha performanslı olduğu için daha mantıklı tabii ki.

128 GB depolaması var. Evet işlemciler arasında ciddi bir performans farkı yok. RAM konusunda zaten sonuna kadar haklısınız ona bir şey demiyorum. Dual Channel zaten fark ediyor özellikle AMD tarafında. Ama bir süre idare edip daha sonra alabilirse benim dediğim seçenek daha mantıklı. Alamaz ise sizinki daha performanslı olduğu için daha mantıklı tabii ki.

Zaten benim attığım sistem 2600TL ben 240GB koyabiliyorum bütçeyi zorlamıyorum.

Zaten benim attığım sistem 2600TL ben 240GB koyabiliyorum bütçeyi zorlamıyorum.

Haklısınız. Şu an hem bütçe hem performans açısından sizin önerdiğiniz sistem daha iyi. Benim önerdiğime gelirsek zaten stok halde 300TL daha pahalı bir RAM parası da o kadar olur. 600 lira falanda arkadaşı zorlayabilir.

Geri
Yukarı