2500 TL Bandında Toplama Bilgisayar Önerisi

Bütçe
2500
Öncelikle iyi bir pazar araştırması yap. Buradan sana yapılan tavsiyeleri doğrudan gidip alma çünkü aynı paralara daha iyi sistemi kendin toplayabilirsin.
sisteme gelecek olur isek.

Ryzen 5 1600 AM4 Soket
Asrock B450M-HDV R4.0
Neo Forza 8GB 3200MHz DDR4
James Donkey JD256 256GB
Asus ROG Strix Gaming RX 570 4GB 256Bit GDDR5 Ekran Kartı

Nispeten bir pazar araştırması yaptım senin için. 2497,17 TL ye bitiyor bu sistem Yalnız kasa ve psu için bütcen yetmedi :) Onun için üç beş bişey bulman lazım. Nispeten birçok oyunu oynatır tabi çok fps beklentin olmasın ne verdin ki ne bekliyorsun durumu senin ki:) Daha da aşağıya çekilebilir fakan A320 Anakart biraz daha basit bellekler kullanırsan kasaya da para artar.

2500 tl Bütçeye yukarıya yazdığım sistemin hazırını bulabiliyor musun? Kaldıki 2500 tl bütceye verilen birkaç sistem at inceleyelim?
Sen üslubuna dikkat et önce. Donanım Arşivi, TeknoBiyotik gibi YouTube kanalları senin o attığın sistemden kat kat iyilerini topluyor.

Öncelikle iyi bir pazar araştırması yap. Buradan sana yapılan tavsiyeleri doğrudan gidip alma çünkü aynı paralara daha iyi sistemi kendin toplayabilirsin.

Ryzen 5 1600 AM4 Soket
Asrock B450M-HDV R4.0
James Donkey JD256 256GB

Nispeten bir pazar araştırması yaptım senin için. 2497,17 TL ye bitiyor bu sistem Yalnız kasa ve psu için bütçen yetmedi :) Onun için üç beş bişey bulman lazım. Nispeten birçok oyunu oynatır tabi çok FPS beklentin olmasın ne verdin ki ne bekliyorsun durumu senin ki:) Daha da aşağıya çekilebilir fakan A320 Anakart biraz daha basit bellekler kullanırsan kasaya da para artar.
Sistem, uzay montajla mı kullanılacak ve veriler eşeke mi emanet edilecek?
Ayrıca 2. el ekran kartı ne kadar mantıklı bilemedim.

Sen üslubuna dikkat et önce. Donanım Arşivi, TeknoBiyotik gibi YouTube kanalları senin o attığın sistemden kat kat iyilerini topluyor.
Pardon kimle muhatap oluyorum da üslübuma dikkat edicem kaldı ki aşalıyıcı ya da kaba bir söylemde bulunmadım. Tabi yazdıklarımdan aşalanmış olarak hisseddiyseniz o sizin sorununuz. Maksadım bulunduğunuz tavsiyeye yönelik olarak tarafımızı aydınlatmanız yönündeydi. Varsa belirtilen bütceye uygun bir sistem paylaşırsanız sevinirim.
Sistem, uzay montajla mı kullanılacak ve veriler eşeke mi emanet edilecek?
Ayrıca 2. el ekran kartı ne kadar mantıklı bilemedim.
sistemi uzay montaj kullan diye birşey belirtmedim dikkat okumasın 3-5 bişey bulup psu kasa almasını söyledim. Ekran kartını ikinci el araştırırsa gayet temiz kartlar var gerekli testleri yaparsa neden olması. diger yandan james donkey bukadar ön yarğılı yaklaşmayın :D Eşek meşek adamlar ağır yüklere dayandığını vurgulamak için eşek yazmışlar :D :D

Ryzen 5 1600 AM4 Soket
Asrock B450M-HDV R4.0
James Donkey JD256 256GB

Nispeten bir pazar araştırması yaptım senin için. 2497,17 TL ye bitiyor bu sistem Yalnız kasa ve psu için bütcen yetmedi :) Onun için üç beş bişey bulman lazım. Nispeten birçok oyunu oynatır tabi çok fps beklentin olmasın ne verdin ki ne bekliyorsun durumu senin ki:) Daha da aşağıya çekilebilir fakan A320 Anakart biraz daha basit bellekler kullanırsan kasaya da para artar.
Hem 2. el ekran kartı var. Hem de r5 1600 AF değil. Üstüne sistemde kasa ve PSU yok. Bu iki bileşen zaten min 500 TL. Bence kötü bir tavsiye olmuş.

Düşük bütçelerde bazı ekipmanlardan ödün vermek gerekiyor ve bu yüzden hazır toplanmış sistemler daha uyguna geliyor bazı ekipmanlardan ödün verildiğinden dolayı.

Bu yüzden hazır sistemler daha mantıklıdır. Ama yok bütün parçalar kaliteli olsun derseniz, biraz daha bütçe artırmak gerekir.

Tartışmaya gerek yok beyler, @24F3R Senin topladığın sistem ucuz değil, herkes toplayabilir, hazır sisteme koysalar da seninkinden daha ucuz olacaktır, ekran kartı 2.el, işlemci AE, çok mantıklı bir tavsiye değil.
@156318 Senin de bahsetmiş olduğun sistemlerde kasa PSU gibi ekipmanlardan ödün veriliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı