2500 TL Dizüstü Oyun Bilgisayarı Önerisi

Az önce Teknosadaydım. Babamla bilgisayar inceledik. Bize yardımcı olan adama fiyat aralığımızı ve hangi amaçla kullanacağımızı söyledik. Koşulsuz LENOVO IDEAPAD 500-15ISK modelini önerdi. Isınma sorunu hiç yok, ekran kartı dayanıklı çoğu oyunu kaldırır dedi. İlgimi çeken şeylerden birisi de ekran kartının 4 GB olmasıydı. Ve fiyatı 2.700 TL. İndirimlerde biraz da düşeceği için şuan düşündüğüm model bu. Sizce nasıl?

Az önce Teknosadaydım. Babamla bilgisayar inceledik. Bize yardımcı olan adama fiyat aralığımızı ve hangi amaçla kullanacağımızı söyledik. Koşulsuz LENOVO IDEAPAD 500-15ISK modelini önerdi. Isınma sorunu hiç yok, ekran kartı dayanıklı çoğu oyunu kaldırır dedi. İlgimi çeken şeylerden birisi de ekran kartının 4 GB olmasıydı. Ve fiyatı 2.700 TL. İndirimlerde biraz da düşeceği için şuan düşündüğüm model bu. Sizce nasıl?

Oralarda çalışanlara asla güvenmeyin. Size önerdiği modelde R7 m360 var ki o GTX 920 civarı bir ekran kartı. Yani günümüz oyunları için çok çok yetersiz. Ekran kartında GB önemli değildir. Önem teşkil ettiği kısımlar elbette var ama gerçekten bizim için önemli değil. O yüzden ekran kartının kaç GB olduğuna değil modeline bakın. İşlemci için de aynı şey geçerli i7 en iyi i3 en kötü diye bir şey yok. O modeli kesinlikle eleyin kafanızdan. Asus'un o fiyat civarına çok iyi fiyat performans laptop'ları var onlara yönelin.

Haklısın kardeşim biraz baktım forumlara falan adamlar ekran kartının sıkıntılarından yakınıyor. Şuan da yine ASUS X550JX modeline yöneldim.

Bunu da listene eklemeni oneririm. Gt755sli var.
Lenovo Y510P 59-415877
Vatan bilgisayarda 4.248 TL ama hepsiburada vb. sitelerde 3.000 TL altında. Nedenini öğrenebilir miyim? İnternetten almayacağım için vatan, media markt, teknosa vs. bakıyorum da.

Arkadaşlar Lenovo z5070 hakkında düşünceniz nedir acaba oyun performansı nasıldır?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı