2500 TL Monitör Dahil Sistem Toplama

Bu bütçe istediğiniz performans için yetersiz fakat alırsanız 4GB RAM ve A320 anakart çok mantıksız. Günümüzde 8GB RAM bile yetersiz gelirken 4GB hiç düşünmeyin bile. Anakarta gelince A320 çok eski nesil bir anakart. Bütçenizi 3000+ çıkartabilirseniz daha mantıklı bir sistem çıkar ortaya.

Bu bütçeye ikinci el tavsiye ederim. GTX 970 ya da 1060'lı sistem bulabilirsiniz.
Hocam ne yazık ki bulunduğum yerde veya yakınında düzgün bi ikinci el sistem bulamadım. 0 alıp üzerine ekleyip, her şeyin bana ait olmasına daha sıcak bakıyorum öyle olunca.

Monitör olarak bunu tavsiye ederim. Tasarım, montaj yapacağım demişsiniz fakat TN panelli öneriler gelmiş. TN panelden uzak dur, renkleri çok kötü gösteriyor.

Farkı tam olarak nedir? Ve eski laptop'ım da IPS ekrandı, erken saatlerde kendimi izliyordum ekrandan bu da öyle olmasın :)

IPS panelli ekranlar renkleri gerçeğe daha yakın gösterirken TN panelli ekranlar daha soluk ve kötü gösterir. Ekrandan kendini izleme durumu monitörden kaynaklı. Parlaklığı azsa, yansıma önleyici katman yoksa ve odaya bol güneş ışığı geliyorsa hangi panel olursa olsun her türlü kendinizi görürsünüz. Benim laptopum da TN panel, oda çok fazla güneş aldığından hep ekranda kendimi görüyordum ben de çözüm olarak da odaya ikinci bir gece perdesi taktım.

Toplam Fiyat: 2488,63₺

Ben şu şekilde sistem topladım az önce çok da hoşuma gitti:

AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz 6MB Önbellek 4 Çekirdek AM4 14nm Vega 8 GPU İşlemci

GIGABYTE A320M S2H 3200MHz(OC) Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart

Kingston 4GB HyperX Fury Black DDR4 2666MHz CL15 Single Ram

POWER BOOST VK-G3902S 600W 80+ RGB USB3.0 Mid Tower Kasa

Sandisk 240GB SSD Plus Sata 3.0 2.5" SSD (530MB Okuma / 440MB Yazma)
Toplam: 1979
Monitör: LG 21.5 75 HZ 1 MS

Sistem üstüne daha sonra ekleme yapabilirim, ne diyorsunuz?
Ekliyebiliyorsanız bi 4gb lik ram da ekleyin daha rahat besler

Pc değil ne olursa olsun hayat felsefem "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" oldu. İkinci el fikrine de sıcak bakmıyorum, sahibinden.com üç kağıtçı kaynıyor. En iyisi birikim yapıp alınabilecek uzun vadeli en iyi sistemi almak. Ekran kartı çok önemli değilse istediğiniz sistem 5.000 TL yi bulur. Kimse belirtmemiş sanırım ama size iyi bir ses kartı lazım, en azından Asus xonar 7.1.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı