Çözüldü 2500 TL PC toplama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Turgut38

Hectopat
Yer
Kayseri/Develi
Daha fazla  
Merhaba ben yaklaşık 2460 TL'lik bir sistem toplamayı düşünüyorum ve şimdi söyleyeceğim sistem e 2500 lira değer mi?

İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G 4 Core, 3, 60-4.00GHz 65W Radeon Vega8 Wraith Stealth soğutucu - 771 lira.

Anakart: Gigabyte A320M-H AMD A320 AM4 Ryzen soket 3200MHz O.C. DDR4 DVI&HDMI anakart - 417 lira.

RAM: Neo Forza DDR4 8 GB 3000 MHz (bu üründen 2 tane alacağım) - 648 lira.

SSD: Hi-Level Ultra HLV-SSD30ULT/240G 240 GB SATA 3 2.5″ SSD - 280 lira.

PSU: Platoon PL-9263 500W 80+ 12 cm fanlı Power Supply - 135 lira.

Kasa: Everest 329R Siyah/Kırmızı 12 cm fanlı pencereli kasa - 213 lira.

Sistem bu monitör fare klavye vs. var sizce değer mi (ekran kartı yok sistemde 😕). Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Ve sizce bu PC GTA 5'te hangi ayarda kaç FPS alır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Psu ve kasayı değiştirin bence çünkü bu sitede en az tavsiye edilen hatta hiç edilmeyen iki marka.
Platoon'u mayın döşemek için kullanabilirsiniz ama PSU olarak önermiyorum. O ürünü PSU demek bile fazla. Elinde kalır.

RAM'i 2 tane almak yerine ''kit'' olarak al.

Hi-Level SSD önermiyorum, dandik bir ürün. 280 TL verilmez. Kingston A400 tercih et, o da olmazsa SanDisk SSD Plus 240 GB modeli olabilir.

Kasa olarak da Everest önermiyorum.
Bu ürünü tercih edebilirsin: Aerocool Tomahawk-A1 Akrilik Yan Panel 1x12cm Renkli LED Fan, USB 3.0 Pencereli Oyuncu Kasası | Teknobiyotik

PSU olarak da bunu al:

İşlemci ve anakarta çok az para koyarak çok daha iyisini alabilirsin.

İşlemci AMD Ryzen 5 1600.
Anakart S2H

Bir bakın derim.
R5 1600'de dahili GPU yok. Neyle görüntü alacak peki? Arkadaş APU sistem alıyor, gelip de 1600 öneriyorsanız ekran kartı da önereceksiniz, ki bu da bütçesini tamamen aşacak.

Hepinize cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ederim ilke defa konu açmıştım ve cevap alamamaktan korkuyordum. İyi ki toplamamış önce danışmışım. Dediklerinizi göz önüne alıp toplayacağım. Tekrardan teşekkürler.🙂
Platoon'u mayın döşemek için kullanabilirsiniz ama PSU olarak önermiyorum. O ürünü PSU demek bile fazla. Elinde kalır.

RAM'i 2 tane almak yerine "kit" olarak al.

Hi-Level SSD önermiyorum, dandik bir ürün. 280 TL verilmez. Kingston A400 tercih et, o da olmazsa SanDisk SSD Plus 240 GB modeli olabilir.

Bu ürünü tercih edebilirsin: Aerocool Tomahawk-A1 Akrilik Yan Panel 1x12cm Renkli LED Fan, USB 3.0 Pencereli Oyuncu Kasası | Teknobiyotik

PSU olarak da bunu al:

Teşekkürler anladım zaten fiyattan bunlarda bir şey olduğunu peki bu fiyata değer mi bu sistem?
Ben GTA 5, ETS 2, CS:GO, PUBG Mobile ve Lite oynamak istiyorum açar değil mi? (Sanırım Zula'yı saymaya gerek yok 😉 )
Bir sorum var bu sistemi en az kaç Watt yeterince besler? Çünkü bütçem gerçekten kısıtlı ve olabilecek en ucuz F/P PC'yi toplamak istiyorum. Yani bu sisteme illa 500W mi gerek? 400 falan olamaz mı?

R5 1600'de dahili GPU yok. Neyle görüntü alacak peki? Arkadaş APU sistem alıyor, gelip de 1600 öneriyorsanız ekran kartı da önereceksiniz, ki bu da bütçesini tamamen aşacak.

Size de ayreten teşekkür ederim diğer konularda olsun burada olsun bayağı yardım ettiniz.

RAM'i 2 tane almak yerine "kit" olarak al.

PSU olarak da bunu al:

Evet dediğiniz ürünler güzel ama benim bütçeyi aşıyor SSD kasa PSU derken benim 2500 lira oluyor 2800. şu nasıl sizce ama bu da kalitesiz ise artık az daha katıp dediğinizi alırım. ürün bu nasıl sizce? Dediğim gibi bu da kötüyse ekleyeceğim biraz daha bu ayki bursu çekip.
Keşke beğenmişken cevap verseydiniz belli tecrübelisiniz. Bu konuda bir gigapat a danışmak en mantıklısı..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı