2500 TL PS3 alınır mı?

PS3 kırık kullanın, koleksiyoner değilseniz oyun almaya da pek gerek yok. Fiyat çok ucuz geldi bir sıkıntı olmamasına dikkat edin derim artık temiz ilanlar 4-5 aralığında geziyor ben de 2 gün önce 4400 liraya aldım bakalım.
Hayırlısı olsun hocam izmirde mağazadan 12 ay garantili diye 4400 TL ye satılıyor normalde kırık cihazlar içinde 50 civarı oyun var. 2 kol veriyor vs. Super slim veya slim kalsaydı hatırlamıyorum. Ama o konsollarında tamir edilip satılıyormudur acaba diye düşünüyorum o yüzden yanaşamadım.

Merhaba arkadaşlar. Normalde oyun bilgisayarım var. Fakat kendim hiç PS2 üzerinde hiç konsol kullanmadım. Elimde birçok PS3 oyunları vardı. Hem onları kullanaibilmek hem de işten geldikten sonra kafa dağıtabileceğim bir konsol alayım monitörde iki tane HDMI çıkışım var. Birine kasayı diğerine PS3 bağlamayı düşünüyorum. Bu fiyata alınır mı? Acaba? Yanında bir adet kol veriyor ilk sahibiymiş. Fat kasa ilk çıkan modeli fakat öyle bir durum var. Online oyun oynamam oyunları kırdırıpta içine atabilirim kendimde yaparım. Fakat alsam bu cihazlar hemen arızalanır mı vs pek bilmiyorum. Alırsam oyunlar nasıl eğlenceli mi 1080p monitörde güzel görüntü alır mıyım?
Fat kasaya kesinlikle ve kesinlikle o parayı vermeyin. PS3'ün en hatalı kasası fat kasadır. Sarı ışığı, mavi ışığı, kırmızı ışığı cart curt her türlü hatası var elinizde kalabilir. Alacaksanız kesinlikle Super Slim alın en güncel ve en son üretilen daha hatasız bir model.

GTA 4 gibi neslin başında çıkan bazı oyunlar 640p olsa da genel olarak 720p veriyor yani 1080p konsolu değil.
Mortal Kombat 1080p çalışıyor diye hatırlıyorum hocam? Kendi televizyonumuzda 1080p 60 kare gösteriyordu sol üst tarafta.

Fat kasaya kesinlikle ve kesinlikle o parayı vermeyin. PS3'ün en hatalı kasası fat kasadır. Sarı ışığı, mavi ışığı, kırmızı ışığı cart curt her türlü hatası var elinizde kalabilir. Alacaksanız kesinlikle Super Slim alın en güncel ve en son üretilen daha hatasız bir model.
Hocam bende super slim bakıyorum şuan da ama daha uyguna bulabilirsem slim kasayada niyetim var açıkcası fakat fat kasa almayacağım dediğiniz gibi. Siz kullanıyormusunuz

Hocam bende super slim bakıyorum şuan da ama daha uyguna bulabilirsem slim kasayada niyetim var açıkcası fakat fat kasa almayacağım dediğiniz gibi. Siz kullanıyormusunuz
Ben kullandım fakat arkadaşımındı. Zamanında almaya niyetlenmiştim diye bayağı araştırmasını yapmıştım o yüzden ufak tefek bilgim var. Slim kasa da olabilir. Mümkünse 250 GB ve üstü alın. Kırık olmasıda bir şey değiştirmez üstüne faydası olur. Sony desteği çekti çünkü.

Ben kullandım fakat arkadaşımındı. Zamanında almaya niyetlenmiştim diye bayağı araştırmasını yapmıştım o yüzden ufak tefek bilgim var. Slim kasa da olabilir. Mümkünse 250 GB ve üstü alın. Kırık olmasıda bir şey değiştirmez üstüne faydası olur. Sony desteği çekti çünkü.
Elimde hdd var hocam laptop diski vs hatta 240 gb ssd bile takabilirim farklı disklere farklı oyunlar da yükleyebilirim sorun yok. Yeterki temiz bir cihaz bulayım bakalım.

Mortal Kombat 1080p çalışıyor diye hatırlıyorum hocam? Kendi televizyonumuzda 1080p 60 kare gösteriyordu sol üst tarafta.
Konsolun görüntü çözünürlüğü 1080p olduğu için Tv'de öyle gözüküyor bende de öyleydi 🙂 oyunlar maalesef çoğunlukla 720p. 1080p çalışan oyun var mı bilmiyorum ama çok çok büyük ihtimalle yoktur.

Hayırlısı olsun hocam izmirde mağazadan 12 ay garantili diye 4400 TL ye satılıyor normalde kırık cihazlar içinde 50 civarı oyun var. 2 kol veriyor vs. Super slim veya slim kalsaydı hatırlamıyorum. Ama o konsollarında tamir edilip satılıyormudur acaba diye düşünüyorum o yüzden yanaşamadım.
Valla benim zaten PS5 var fakat GTA 4 gibi eski oyunları da çok seviyorum bu sebepten temiz olsun uzun süre kullanayım diye kıydım paraya. Şöyle 1,5 TB HDD attın mı tadından yenmez. Tavsiyem orjinal oynayacaksanız bile konsolu kırın ve Türkçe yama kurun.

Son düzenleme:
Konsolun görüntü çözünürlüğü 1080p olduğu için Tv'de öyle gözüküyor bende de öyleydi 🙂 oyunlar maalesef çoğunlukla 720p. 1080p çalışan oyun var mı bilmiyorum ama çok çok büyük ihtimalle yoktur.

Valla benim zaten PS5 var fakat GTA 4 gibi eski oyunları da çok seviyorum bu sebepten temiz olsun uzun süre kullanayım diye kıydım paraya. Şöyle 1,5 TB HDD attın mı tadından yenmez. Tavsiyem orjinal oynayacaksanız bile konsolu kırın ve Türkçe yama kurun.
Hocam kafaya koydum artık bir abimde yakınında varmış ps3 slim ondan haber bekliyorum öyle tanıdık fiyatına piyasa altına verecek sanırım. Hoşum giderse hemen onu alacağım. Açıkcası elimde bir süredir ps3 olmamasına rağmen biriktirdiğim ps3 oyunları var. Hem onları oynayacağım hemde kırdırıp HDD üzerinden de oynayabilirim. Duruma göre bakacağım. Monitörde 2 HDMI varda PS3 ü onun birine bağlayacağım 1080P IPS panel 24 inc onda görüntü kalitesi TV ye gelenden iyi olur diye düşünüyorum. Birde bazı yazılımlar varmış Netflixten tutun çeşitli uygulamalar yükleniyormuş hemde thanos diye mağazalar varmış tam olarak araştırmadım.

Hocam kafaya koydum artık bir abimde yakınında varmış ps3 slim ondan haber bekliyorum öyle tanıdık fiyatına piyasa altına verecek sanırım. Hoşum giderse hemen onu alacağım. Açıkcası elimde bir süredir ps3 olmamasına rağmen biriktirdiğim ps3 oyunları var. Hem onları oynayacağım hemde kırdırıp HDD üzerinden de oynayabilirim. Duruma göre bakacağım. Monitörde 2 HDMI varda PS3 ü onun birine bağlayacağım 1080P IPS panel 24 inc onda görüntü kalitesi TV ye gelenden iyi olur diye düşünüyorum. Birde bazı yazılımlar varmış Netflixten tutun çeşitli uygulamalar yükleniyormuş hemde thanos diye mağazalar varmış tam olarak araştırmadım.
Hayırlısı olsun, son cümlenizde bahsettiğiniz yazılımları da açıklayabilirim. Netflix gibi uygulamalar resmi olarak PS3 konsolunda var ve PS Store üzerinden konsola kurulabilir. Thanos Store ve benzeri birçok mağaza olduğu doğrudur bedava oyun mağazalarıdır. Benim en sevdiğim de Thanos Store'dur çoğu oyun içerisinde var.
SAVE_20230519_202600.jpg

Bu şekilde girdiğiniz harfe göre o grupta oyunlar sıralanıyor ve bedava indirebilirsiniz.

Hayırlısı olsun, son cümlenizde bahsettiğiniz yazılımları da açıklayabilirim. Netflix gibi uygulamalar resmi olarak PS3 konsolunda var ve PS Store üzerinden konsola kurulabilir. Thanos Store ve benzeri birçok mağaza olduğu doğrudur bedava oyun mağazalarıdır. Benim en sevdiğim de Thanos Store'dur çoğu oyun içerisinde var.Eki Görüntüle 2137827
Bu şekilde girdiğiniz harfe göre o grupta oyunlar sıralanıyor ve bedava indirebilirsiniz.
Anladım hocam çok teşekkürler acaba şuanda ps3 te çok kaliteli vs olduğundan kasan herhangi bir oyun var mı ? GTA5, GTA4 ve COD oyunları misal PC de oynadığımız normal kalitede ayarlara eş değer gibimidir ?

Anladım hocam çok teşekkürler acaba şuanda ps3 te çok kaliteli vs olduğundan kasan herhangi bir oyun var mı ? GTA5, GTA4 ve COD oyunları misal PC de oynadığımız normal kalitede ayarlara eş değer gibimidir ?
GTA 5 720p çözünürlükte ve downgrade grafiklerde çalışıyor. PS3 ve Xbox 360'ta bulunan GTA 5 önce bu konsollara sonra PC ve yeni nesil konsollara güncellenmiş grafikler ile çıktığından çok daha düşük grafiklidir. Performans olarak araba sürerken 25-30 Fps idare eder konsol sıkışınca 20-25 Fps'e kadar düşebilir. GTA 4 PS3'ün henüz ilk zamanlarında çıkmıştır ve o zamanlar PS3'e doğru düzgün oyun optimize edilemiyordu bu sebepten 640p civarı bir çözünürlük ve bir o kadar kötü grafiklere sahip. PC'de en düşüğe alsanız bile PS3'de olduğu kadar kötü olmaz grafikleri. Özellikle texture ve gölgelendirme berbat. Hepsinin üstüne acayip bir bulanıklık var. Tabi ben bunları duygularımı katmadan objektif bir şekilde ifade ettim eğer bana bırakırsanız PS3 sürümünün o bulanıklığı, o kötü grafiklerinin tadı benim için hepsinden iyi. En kötü kısım maalesef performans. Bu kadar kısılmış grafiklere rağmen maalesef GTA 5'den bile daha düşük kare değerleri sunuyor. Cod olarak da Cod MW1 ve Cod Black Ops 2 oynamıştım ikisi de gayet iyi grafiklerde 60 Fps çalışıyordu. Yani ödediğiniz para belli cihazın çıktığı yıl belli. Eğer PS3 kullanmaktan keyif alırsanız bu dediklerimi bir süre sonra takmayacaksınızdır diye tahmin ediyorum. PS3'te oynamanın tadı bir başka oluyor ne kadar kötü performans sunsa da.

Yeni konular

Geri
Yukarı