2500 TL Sistem Toplama

Beyler ben 2500 tllik sistemin aynısı toplicam ama -intel i3 yerine intel i5 6400 alsam olurmu- aynı zamanda kasa bulamadım yardımcı olurmusunuz kasa-güç kaynağı ve işlemcide kafamfa sorulsr birikti yardımcı olabilirseniz memnun olurum

Beyler ben 2500 tllik sistemin aynısı toplicam ama -intel i3 yerine intel i5 6400 alsam olurmu- aynı zamanda kasa bulamadım yardımcı olurmusunuz kasa-güç kaynağı ve işlemcide kafamfa sorulsr birikti yardımcı olabilirseniz memnun olurum
Olur tabi ki neden olmasın. Kasa olarak ZALMAN Z3 PLUS 600W alabilirsin kasa + güç kaynağı var 360 liraydı sanırım güzel kasadır tavsiye edilir. İşlemci i3 6100 ile tek farkı çekirdek sayısının fazla olması yoksa tek çekirdek performansları falan hemen hemen aynı ama tabi işlemci yüklenecek oyunlar için çok çekirdek daha avantajlıdır. Ben o sistemi topladım memnunum zaten çok ağır oyunlar oynamıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam 16 GB ram kullanmışlardı onu 8 e düşürüp ekran kartını GTX 960 a ya da R9 380 e yükseltirsen daha iyi olur oyunlar için.

Bence i3 6100 b150m bazooka ve SSD yerine h110m pro vd i5 6500 tercih edebilirsiniz. İleride rami arttıramam derseniz de rami 1x8 alarak sorunu çözebilirsiniz. SSD şimdilik tercih etmenize gerek olduğunu düşünmüyorum, sistemi açılış kapanışlarda çok hızlandırıyor oyunların yüklenme sahnelerinde çok hızlandırıyor ancak ileride işlemciyi güncellemek yerine SSD alıp takmak daha kolay olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı