2500 TL sistem toplama

Bu var. 2800 TL ama bakmaya değer. En azından ekran kartı var.
İşlemcisi cidden kötü.

Bu var. 2800 TL ama bakmaya değer. En azından ekran kartı var.
Sistem gayet iyi. R3 1200AF versiyonu bu dikkatli inceleyin. Fiyatı da makul.

Yani PUBG gibi bir şey oynamak istiyorsan en az 4000 TL gözden çıkartmalısın.

Aslında şu anda da oynar ama ayarlardan feragat etmesi lazım.

Çok yanlış düşünüyorsunuz hocam. Ryzen 3 1200 AF ile RX570 kullanılabilir.

Pardon ekran kartını görmemişim bu daha iyi olabilir sanırım ileride de Ryzen 5 takar.
Yalnız SSD, ekran kartı ve RAM markaları iyi markalar (bilindik markalar) değil. Ben olsam hala almam bunu.

Sizin için çok kafadan bir hesap yapayım, darboğaz faktörünü aradan çıkarıyorum ve DDR4 bir sistem düşünüyorum, ikinci el olarak bir hesap yapıyorum. Ayrıca Kasa/PSU monitör vesaireyi bu hesaba katmıyorum, beğenirseniz ne ala beğenmezseniz kesenin ağzını açmanız lazım; CPU: Ryzen 5 1600 için 800 lirayı gözden çıkarın, ekran kartı: GTX 750 Ti için 600 lirayı hazır tutun, DDR4 8x2 16 GB bellekler için 500 lirayı bir kenara ayırın, A320-M Pro VD Plus için de 500-600 lirayı hesaba katarsak tam olarak 2500 liralık bir sistem toplamış olursunuz. Biliyorum GTX750 Ti eski bir kart eğer aynı fiyata GTX970 gibi kartlar bulunabilirse daha iyi olur 2500 lirayla aklıma bunlar geliyor tabii geliştirilebilecek noktalar vardır size kalmış.

Sizin için çok kafadan bir hesap yapayım, darboğaz faktörünü aradan çıkarıyorum ve DDR4 bir sistem düşünüyorum, ikinci el olarak bir hesap yapıyorum. Ayrıca Kasa/PSU monitör vesaireyi bu hesaba katmıyorum, beğenirseniz ne ala beğenmezseniz kesenin ağzını açmanız lazım; CPU: Ryzen 5 1600 için 800 lirayı gözden çıkarın, ekran kartı: GTX 750 Ti için 600 lirayı hazır tutun, DDR4 8x2 16 GB bellekler için 500 lirayı bir kenara ayırın, A320-M Pro VD Plus için de 500-600 lirayı hesaba katarsak tam olarak 2500 liralık bir sistem toplamış olursunuz. Biliyorum GTX750 Ti eski bir kart eğer aynı fiyata GTX970 gibi kartlar bulunabilirse daha iyi olur 2500 lirayla aklıma bunlar geliyor tabii geliştirilebilecek noktalar vardır size kalmış.

250 GB SSD için 300TL, 1TB HDD için 250 TL desek biraz aşar sanki.
Eskiden bu fiyata ne cengaverler toplanıyordu (bu yaz ve geçen kış).

250 GB SSD için 300TL, 1TB HDD için 250 TL desek biraz aşar sanki.
Eskiden bu fiyata ne cengaverler toplanıyordu (bu yaz ve geçen kış).

Benim bu konuda yazmış olduğum sistemim 2 ay öncesine kadar 1750 TL civarına toplanabiliyordu. Hatta 2019 Kasım ayında 1500'e de ayarlayabilirdiniz. Ne yapalım hayat :)

Konu sahibine tavsiyem halen sıfır APU sistem toplamasıdır. İkinci el piyasası da şaşırmış durumda zira.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı