2500 TL'ye GTA V İçin Sistem Tavsiyesi

2.500 TL bütçeye alınabilecek en iyi sistem.
  • İşlemci: İ5 4460
  • Anakart: ASUS H81I-PLUS
  • RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX
  • Ekran kart: Asus R9 285 STRIX OC Edition
  • Kasa: ZALMAN Z3 PLUS
  • PSU: ZALMAN ZM500-LX
  • HDD: Seagate 3.5" 1TB Barracuda
  • SSD: Corsair 120GB LS Serisi
Toplam: 2.548 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden i5'ler FX' ler kullanıyorsunuz beyler ?
Madem FP istiyoruz burda gidelim Pentium G3258 alalım olmaz mı. Fp açısından efsane bir işlemcidir. Ve artan miktara da GTX 770 alınıp 2500 e kapatılabilir. İlerdede tek derdi işlemci olur. Niye böyle birşey yapmayalım ? i5'ten çokta aşırı geir kalır yanı yok şahsen.

kalitesiz demiyorum. Nvidia kadar kaliteli değil diyorum ;)

Hyr Kardesim AMD daha kalite'dir daha uzun omurludur benim basima geldigi icin soyluyorum. Nvidia'da CW sorunu var bellek sorunu var sorunlari saymakla bitmiyor. AMD cok saglam ekran karti yapiyor FP olduguna bakmayin. Her zaman R9 daha guzel'dir R9 300 serisinde HBM denen Teknoloji var Yuksek Performansli canavar olacagi kesin cunku HBM Teknolojisinin degerleri cok fazla yuksek. Bende Nvidia vardi yandi bozuldu patladi ve AMD oyle olmadi cok disli cikti.

İşlemci: İ5 4460
Anakart: ASUS H81I-PLUS
RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX
Ekran kart: Asus R9 285 STRIX OC Edition
Kasa: ZALMAN Z3 PLUS
PSU: ZALMAN ZM500-LX
HDD: Seagate 3.5" 1TB Barracuda
SSD: Corsair 120GB LS Serisi

Bu sistem bence de gayet güzel olmuş. Overclock falan kurcalarım ilerde dersen 8350 ile değiştir işlemciyi, eşdeğer bi anakart da bulursun seçenekleri var.

Bu sistem bence de gayet güzel olmuş.Overclock falan kurcalarım ilerde dersen 8350 ile değiştir işlemciyi,eşdeğer bi anakart da bulursun seçenekleri var.

Bencede haklisiniz oyun i5 ile FX-8350 yeterli olucak diye dusunuyorum daha fazlasina gerek yok sizce dogru degil mi.

İşlemci: İ5 4460
Anakart: ASUS H81I-PLUS
RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX
Ekran kart: Asus R9 285 STRIX OC Edition
Kasa: ZALMAN Z3 PLUS
PSU: ZALMAN ZM500-LX
HDD: Seagate 3.5" 1TB Barracuda
SSD: Corsair 120GB LS Serisi

H81I-PLUS yerine H81M-PLUS

Neden i5 ler fx ler kullanıyorsunuz beyler ?
Madem fp istiyoruz burda gidelim Pentium g3258 alalım olmaz mı. Fp açısından efsane bir işlemcidir. Ve artan miktara da gtx 770 alınıp 2500 e kapatılabilir. İlerdede tek derdi işlemci olur. Niye böyle birşey yapmayalım ? i5 ten çokta aşırı geir kalır yanı yok şahsen.

G3258 muhtemel darboğaz yapacaktır. i5 ten çokta aşırı kalır yanı yok derken aslında var hemde çok var online oyun testlerine bakabilirsiniz.

Neden i5 ler fx ler kullanıyorsunuz beyler ?
Madem fp istiyoruz burada gidelim Pentium g3258 alalım olmaz mı? Fp açısından efsane bir işlemcidir. Ve artan miktara da gtx 770 alınıp 2500 liraya kapatılabilir. İleridede tek derdi işlemci olur. Niye böyle bir şey yapmayalım ki ? i5 ten çokta aşırı geri kalır yanı yok bana göre.
Sosyalde G3258' i i3 4160' dan daha iyi olduğunu söyleyenlere alıştık da i5 ile kafa kafaya gidiyor diyenlere alışamadık. 2500 lirası olan adama G3258 önermek adamı uçurumun kenarından manzarayı izlerken tekmelemek ile eş değer.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı