2500 TL'ye kadar GTX 1080Ti için 2K monitor önerisi

Be cool bro xd Aldın geçti gitti artık. Çıkar onu aklından:D
Gelsin artık o zamannn :D TN den VA ya geçince nasıl olacak acaba bakalım.
@Zgrrs Ya ışık şiddeti 250Cd yeterli oluyor mu ben aydınlık seviyorum genelde ama? :D
@Zgrrs Ya ışık şiddeti 250Cd yeterli oluyor mu ben aydınlık seviyorum genelde ama? :D

Gelsin artık o zamannn :D TN den VA ya geçince nasıl olacak acaba bakalım.
Monitörün ışık şiddeti mi 250 Cd yoksa ben bu ayara getirdikten sonraki halini mi soruyorsun, böyle bir ayar görmedim çünkü.
Şöyle tarif edeyim, hazır modlarda FPS ayarlayınca yer gök ışıl ışıl oluyor, fakat FPS den sonra, Standart, Movie, RTS seçeneklerinden birine getirdiğin zaman kısılma söz konusu oluyor. Fakat bu kısılma, gözlerin FPS ışıltısını atlattığı zamana kadar devam ediyor yani aslında normal hali buymuş da FPS daha cıvıltılıymış gibi gözlerin sonradan yaptığın ayarı normalleştiriyor.
Fakat FPS den sonra Eyesaver olarak ayarlayınca bir anda monitörün önüne sarımsı bir poşet çekilmiş gibi bir anda ortalık değişiyor. Ama yine bir süre sonra alışıyorsun.

Acaba 200 lira daha versemiydim diyorum ama artık aldım eğer düşünüyorsan kaçırma tabi.
Senin ki zaten stok yok diye gozukuyor. Alienware 24,5”, full hd, 240hz ve g-sync li modele baktim tamam dedim aliyorum bir girdim stok yok. 2700 civariydi. 3200 den inmisti. Ayni monitorun freesync li modeli var 2200 civarlarinda. Mpg27cq ile 2500 lerde. Bunu alicam her halde.

Senin ki zaten stok yok diye gozukuyor. Alienware 24,5”, full hd, 240hz ve g-sync li modele baktim tamam dedim aliyorum bir girdim stok yok. 2700 civariydi. 3200 den inmisti. Ayni monitorun freesync li modeli var 2200 civarlarinda. Mpg27cq ile 2500 lerde. Bunu alicam her halde.
Bitti sanırım kampanya indirimler kalktı çoğu moedel.
@Zgrrs Ya biraz monitör hakkında bilgi ver ya internette hiç bi yerde bi şey bulamıyorum görüntü kalitesini söyle ne bileyim şurası daha iyi olabilirdi dış çevresi güzel mi hiç görmedim monitörü internetten özelliklerine göre aldık geçtik :D Ölü piksel yok değil de mi?

Son düzenleme:
Bitti sanırım kampanya indirimler kalktı çoğu moedel.
@Zgrrs Ya biraz monitör hakkında bilgi ver ya internette hiç bi yerde bi şey bulamıyorum görüntü kalitesini söyle ne bileyim şurası daha iyi olabilirdi dış çevresi güzel mi hiç görmedim monitörü internetten özelliklerine göre aldık geçtik :D Ölü piksel yok değil de mi?
Dün sıcaklık ile ilgili bir konuda şu resmi paylaşmıştım 2k yüksek ayarlarda Armor nasıl diye. Ekran görüntüsünden bir çıkarım yaparsın sanırım. Ben sittin sene ayırt edemem de sen bir bak işte. Monitör güzel takma kafana, sadece MPG olanı alacağım fiyata aldım ona kuruyorum. Ölü piksel çıkmadı, daha doğrusu personel renk geçişi falan yaptı, ben bir şey göremedim o yok dedi diye aldım.
Adsız.jpg

Dün sıcaklık ile ilgili bir konuda şu resmi paylaşmıştım 2k yüksek ayarlarda Armor nasıl diye. Ekran görüntüsünden bir çıkarım yaparsın sanırım. Ben sittin sene ayırt edemem de sen bir bak işte. Monitör güzel takma kafana, sadece MPG olanı alacağım fiyata aldım ona kuruyorum. Ölü piksel çıkmadı, daha doğrusu personel renk geçişi falan yaptı, ben bir şey göremedim o yok dedi diye aldım.Eki Görüntüle 346871
Konunu görmedim ama sıcaklıkta bir şey yok 58 derece gayet iyi %100 kullanıyor sonuçta. Bir de G-skill yazanlardan bir tanesi muhtemelen 4726MB olan yalnız RAM in kullanımı değil ekran kartının belleğinin kullanımı haberin olsun.

Kafayı takma ya ben de siparişi geçtikten sonra acaba MPG yi mi alsam 200 liraya değer mi dedim de çok inceleme baktım bugün pek bi numarası yok farka değecek kadar. Hem garanti şekilde elden sağlam aldın ben 10 gün bekliyorum ve inşAllah ölü mölü piksel çıkmaz :) Görüntü güzel duruyor ama tabi bu ekran görüntüsü sanırım .

Konunu görmedim ama sıcaklıkta bir şey yok 58 derece gayet iyi %100 kullanıyor sonuçta. Bir de G-skill yazanlardan bir tanesi muhtemelen 4726MB olan yalnız RAM in kullanımı değil ekran kartının belleğinin kullanımı haberin olsun.

Kafayı takma ya ben de siparişi geçtikten sonra acaba MPG yi mi alsam 200 liraya değer mi dedim de çok inceleme baktım bugün pek bi numarası yok farka değecek kadar. Hem garanti şekilde elden sağlam aldın ben 10 gün bekliyorum ve inşAllah ölü mölü piksel çıkmaz :) Görüntü güzel duruyor ama tabi bu ekran görüntüsü sanırım .
Sıcaklığı Armor almalı mıyım, soğutması iyi değilmiş diye endişesi olanlar için, belki klavuz olabilir diye paylaştım.
Dediğim gibi ben takarım çalışıyorsa iyidir der geçerim, dolayısı ile programı da neyin ne olduğunu da pek bilmiyorum, bellek gördüm Ram olabileceğini düşünüp ayırt edebileyim diye Gskil olarak kayıt ettim. Zaten dur o kadar kullanma diyemem alete, kullansın kafasına göre, artık bellek mi kullanır ekran kartının belleğini mi bilemem.
Gerçi bir ara neyin ne olduğunu öğrenip gözlem de yapmak istiyorum ama bol zamanım olunca keyfe keder.
Senin durumun farklı sen 200 daha verip alsam mı diye düşündün, ben direk verdim, neyse artık Vatan bu tuttuğunu öper.

@Zgrrs Çok karışık değil aslında ayak üstü bile anlatabilirim neyin ne olduğunu 5 dakikanı alır kısa özetiyle : ) Demiştim ama bekle az kaldı black friday e falan filan neyse dediğim gibi önemli olan sağlam şekilde eline almış olman. 150-200 lira 2500 yanında çokta bi şey değil sağlam olsun diye aldın sonuçta. Hayırlı olsun. Oyuna girmiyorum 3 gündür yeni monitörle oynayayım diye :) Merak ediyorum Witcher nasıl olacak acaba VA panel kalitesiyle :)

Ya bu arada ASASIN CREED oyununu aldın mı ya onu soracaktım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı