2500 TL'ye Nvidia tabanlı bilgisayar toplama

CODEX

Kilopat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar. Arkadaşıma yeni bir pc topluyoruz. Bütçe 2500 TL. Biraz düşük bir bütçe ama bazı parçalar elinde var. Mesela Anakartı değişmeyecek. Bitanede 4GB lık 1333 MHZlık Rami var.

Anakart modeli: ga-h61-ds2
RAM: 4GB 1333 MHz'lik yalnız PC'yi toplarken RAM'in 1333 MHz'lık olduguna dikkat edin. Anakartı 1333 MHz'e kadar destekli.

RAM'ler toplamda 12 GB olacaktı. Tek modül 8GB ram olacak, diğer slota da 4GB'lık koyacak. Bu anakart LGA 1155 destekliyor ona göre de bir işlemci efenim. Kasanın içinden PSU çıkması lazım. Nvidia tabanlı toplayalım. Fikirleriniz varsa tabii ki AMD de toplayabilirsiniz.

Benim düşündüğüm: İ5 4460 GTX 970 ikilisi ama anakartı 3. ve 2. nesil desteği varmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 4460 1150 soketli bir işlemcidir o yüzden anakartla uyumsuz. Onu geçtim anakartı eski bir anakart o yüzden komple yeni bir sistem toplasa çok daha iyi olur.

Öncelikle anakartınız 1155 soket ise i5 4460 takamazsınız. Çünkü, i5 4460 1150 sokete sahip.

Şu parçaları alabilirsiniz:
  • RAM: Gskill RipjawsX 8GB 1333Mhz Cl9
  • İşlemci: Intel Core i5 3570 LGA1155
  • Kasa: Thermaltake Versa II 500W MidT ATX
  • Ekran Kartı: MSI GTX 970 4G
Bunlar toplam 2500 civarı tutuyor. HDD'yi size bıraktım. HDD için parçalardan kısmak mantıklı olmaz. O yüzden 500GB veya 1TB HDD sığdırmaya çalışın bütçeye.

GTX 970'i çıkarıp daha uygun bir ekran kartı takılarak ve yeni bir anakart alıp daha uzun bir süre kullanabilirsiniz.

PC bana toplanmayacak. Devrim in topladığı sistemi beğendim PSU yetecekmidir? Ayrıca zaten İ5 4460 'ın olmayacağınıda yazımda belirttim

Evet, GTX 970 için 500W güç kaynağı yeterlidir. Ancak bende diğer arkadaşlar anakartı değiştirmenizi tavsiye ederim. Ekran kartını GTX 960 4GB modelini tercih ederek, anakartı da yenileyebilirsiniz.

Ekran karta ağırlık vermemiz lazım. Oyunlarda bol FPS için bir bakalım anakart sorun çıkarırsa değiştirir.HDD ye gerek yok HDD de elinde var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı