2500 TL'ye PC Topladım Öneri ve Görüşlerinizi Bekliyorum

Eğer oyun oynayacaksanız önerilerimi dikkate alın. Bellek günümüz için hayli yetersiz. İşlemci olarak F/P olarak daha iyi olan G4560'ı almanı öneririm. PSU kalitesiz değişmesi gerekli. Ayrıca 240GB SSD depolama olarak yetecek mi?

2. el olarak 3770K platformu üzerine daha performanslı bir sistem toplanabilir. Üstelik DDR3 RAM fiyatları daha uygun. Kasa kalabilir ancak güç kaynağı en azından 500W 80+ CM, FSP alınmalı. SSD yerinede HDD koymanız daha uygun olur.

Benim topladığım sistem daha iyi oldu. Kullandığım AMD X4 950 işlemci 28nm litografi nedeniyle çok beğenilmese de G4600'dan birazcık daha performanslı ve yükseltmeye açık mimari/hız aşırtma gibi artıları var. 8GB RAM kullandım, çünkü 4GB oyunlarda yetersiz. Ayrıca %80 verimliliğe sahip korumalı bir güç kaynağı ve RGB kasa kullandım. Bütçe olursa ucuza Aerocool Verkho2 soğutucu alınıp hafif overclock denenebilir. İyi günlerde kullanman dileğiyle...
Screenshot_20180704-011552.jpg

Ben rami yanlışlıkla 4gb koymuşum şimdi farkettim :D düzelttim.Harddisk yerine ssd gücünü yarı olsada alabilmek için sshd aldım firecuda nasıl.

ekran kartı: Tahmini Teslimat Zamanı
işlemci ve anakart: Intel Pentium G4600 3.6GHz İşlemci + Asrock H110M 2133MHz DDR4 Anakart - İşlemci - Bilgisayar Bileşenleri
kasa: Dark Sentinel Pro 3x12cm Kırmızı Ledli Fan, 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, Cam Yan Panelli, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHSENTPRO) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri
psu: Everest GX400A 460W 80+ Bronze PSU | ITOPYA
sshd: Seagate FireCuda Gaming SSHD 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Sabit Disk ST1000DX002
ram: GSKILL 8GB Aegis DDR4 2133Mhz CL15 Single Ram F4-2133C15S-8GIS | ITOPYA
EKRAN KARTINI SİZCE DEĞİŞTİRMELİMİYİM yabancı ya sorun çıkartmaz herhalde yani gidip 2. el gaming x 1050 ti mi bu mu

Son düzenleme:
SSHD'ye gerek yok. Düşük bütçeli sistemde daha çok performansa önem vermelisin.

Benim topladığım sistem daha iyi oldu. Kullandığım AMD X4 950 işlemci 28nm litografi nedeniyle çok beğenilmese de G4600'dan birazcık daha performanslı ve yükseltmeye açık mimari/hız aşırtma gibi artıları var. 8GB RAM kullandım, çünkü 4GB oyunlarda yetersiz. Ayrıca %80 verimliliğe sahip korumalı bir güç kaynağı ve RGB kasa kullandım. Bütçe olursa ucuza Aerocool Verkho2 soğutucu alınıp hafif overclock denenebilir. İyi günlerde kullanman dileğiyle...Eki Görüntüle 312075

@fryzen 'nin önermiş olduğu sistemi alabilirsin veya G4560 ve H110M ile modifiye edebilirsin. Gelecek vaadediyor ve performans olarak seni tatmin eder. Dilersen ekran kartını almayıp, yine Aliexpress'ten alabilirsin.

Kesinlikle o marka PSU alma, iyi değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı