250'lik motor için ekipman tavsiyesi

FurkanF30

Centipat
Daha fazla  
Dostlar öncelikle selamünaleyküm. 16 yaşıma yeni giriyorum, lise 3 öğrencisiyim. Aklımda CF moto 250 nk almak var. Muhtemelen 1 ay içinde alıcağız. Annemi zor bir şekilde ikna ettim ve motorumu o alacak. İstesem o da alırdı ekipmanı ama ben kendim çabaladığımı ona göstermek istemiştim ve geçen yazın 12 bin lira biriktirdim. Bu paranın hepsini ekipmana vermek istiyorum fakat yeni başlıyanlar 125CC 250CC fark etmez; ekipmana çok önem vermiyorlar. Özellikle de benim gibi genç olanlar. Ben alışanın aksine en ucuz LS2'yi çekip, ya da dandik bir mont almak istemiyorum, gerçekten kaliteli bir şeyler almak istiyorum. Fakat bildiğiniz üzere 12 bine Full Dainese + AGV çekecek halimiz yok aklımdaki seti yazıyorum aşağıya; aynı paraya ya da daha uyguna önerisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim motor 250'lik olacak ona göre yazarsanız sevinirim.

Başka önerileri olan arkadaşlarda yazarsa sevinirim. Bütçe maksimum 12K.

+ Olarak bu eldiveni düşünüyorum dostlar Revit Mosca Eldiven Siyah-kırmızı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Öncelikle, yaz ve kış olarak tercih yapman gerekebilir. Mt kaskların vizörlerini bulmak biraz uğraştırıcı o yüzden her yerde ls2 görüyorsun. Revit'in ürünlerini ben beğeniyorum ama bir dainese değil. Öncelik planlaması yapman lazım gibi düşünüyorum. Kışında kullanacağım diyorsan ona göre ürün araştırması yapılabilir. Ceketi 2. el olarak düşünebilirsin ama kask kesinlikle sıfır olması lazım

Hocam bütçenin yarısını cezalara ayırın zira A1 ehliyetle 125cc üstü motor kullanamazsınız.

Hocam bütçenin yarısını cezalara ayırın zira A1 ehliyetle 125cc üstü motor kullanamazsınız.
bunun bilincindeyim aklımda 125 lik olarak benelli 125s var piyasası 60 larda geziyor fakat aynı paraya 250nk varken bana çok akıl karı gelmiyor tabi a1 le 250 lik sürülmesi yasal değil fakat şuan kafam karışık

Öncelikle, yaz ve kış olarak tercih yapman gerekebilir. Mt kaskların vizörlerini bulmak biraz uğraştırıcı o yüzden her yerde ls2 görüyorsun. Revit'in ürünlerini ben beğeniyorum ama bir dainese değil. Öncelik planlaması yapman lazım gibi düşünüyorum. Kışında kullanacağım diyorsan ona göre ürün araştırması yapılabilir. Ceketi 2. el olarak düşünebilirsin ama kask kesinlikle sıfır olması lazım
yaz kış olayında haklısın ama motoru genellikle açık havalarda süreceğim için biraz daha yaza kayıyor galiba . ilk defa basliyacagim için ve ergenliğin verdiği o hisle 2. el kıyafet almak bilmiyorum bana garip geliyor yani düşünülebilir.

Diğer arkadaşlarında söylediği gibi A1 ile 250cc sürmek mantıklı değil. Ben ileri sürüş eğitimi de veriyorum. Bu konuda sana mondial drift önerebilirim. Hem başlangıç olarak hemde bütçe olarak seni zorlamaz. A2 ehliyet alınca Bütçe olarak sıkıntı yaşamak istemiyorsan ve deneyim sahibi olmak için Pulsar ns200 önerebilirim. (rs200 gereksiz pahalı grenajları) onun dışında biraz daha iyi bir şey istiyorum dersen para olarak biraz yüksek fakat mt25-r25 düşünebilirsin. A2 ile en üst 600F alabilirsin sanırım. A2 kullanıyor diye biliyorum tekrardan bakmam lazım.
Ayrıca eklemeyi unuttum. 450SR yeni gelecek bir bak istersen. (Bütçe zorlayabilir biraz.)

Diğer arkadaşlarında söylediği gibi A1 ile 250cc sürmek mantıklı değil. Ben ileri sürüş eğitimi de veriyorum. Bu konuda sana mondial drift önerebilirim. Hem başlangıç olarak hemde bütçe olarak seni zorlamaz. A2 ehliyet alınca Bütçe olarak sıkıntı yaşamak istemiyorsan ve deneyim sahibi olmak için Pulsar ns200 önerebilirim. (rs200 gereksiz pahalı grenajları) onun dışında biraz daha iyi bir şey istiyorum dersen para olarak biraz yüksek fakat mt25-r25 düşünebilirsin. A2 ile en üst 600F alabilirsin sanırım. A2 kullanıyor diye biliyorum tekrardan bakmam lazım.
Ayrıca eklemeyi unuttum. 450SR yeni gelecek bir bak istersen. (Bütçe zorlayabilir biraz.)
dediğin motorlar hakkında bilgim var ilgin için teşekkür ederim . 125 likle başlarsam benelliyle başlamayı düşünüyorum ordan 250nk sonra da 450sr fikri var aklımda bakalım hayırlısı benelliyle nk hemen hemen yakın fiyatlar aklım biraz orda karışık motoru zaten okula gidip gelirken bi de haftasonu gezerken kullanıcağım . evim kurtuluşta okul Mecidiyeköyde yakınlar aslında 3.5-4 km var . drift l konusuna gelince kroniği çok bi motor ve görüntüsü pek bana göre değil gibi .

Motosiklet Ekipmanları: Sürüş Deneyiminizi Zirveye Taşıyan Güçlü Müttefikler

Motosiklet tutkunlarının vazgeçilmezi olan "motosiklet ekipmanları", sürüş güvenliği ve konforunu artırmak adına önemli bir rol oynar. İki temel unsuru kapsayan bu ekipmanlar, sürücülerin kendilerini korumalarını ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşamalarını sağlar. Daha fazla bilgi için motosiklet ekipmanları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Motosiklet Ekipman: Güvenlik ve Tarzın Buluştuğu Nokta

Motosiklet ekipmanları, sadece güvenlik açısından değil, aynı zamanda tarz ve kişisel ifade açısından da önemlidir. Bu ekipmanlar, kasklardan eldivenlere, montlardan sırt çantalarına kadar geniş bir yelpazede sunulur. Her bir parça, sürücülerin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanır ve özgün bir sürüş tarzını destekler. Daha fazla seçenek için motosiklet ekipman seçeneklerimize göz atabilirsiniz.

Motosiklet Ekipmanları ile Güvenli Sürüş: Kask ve Eldiven Önemli Detaylar

Motosiklet ekipmanlarının başında gelen kasklar, sürücülerin başlarını koruyarak ciddi yaralanmaların önüne geçer. Ayrıca, eldivenler de sürücülerin ellerini dış etkenlerden korur ve sürüş kontrolünü artırır. Bu temel ekipmanlar, güvenli sürüş için olmazsa olmazlardandır. Daha fazla seçenek için motosiklet ekipmanları seçeneklerimize göz atabilirsiniz.

Sürüş Konforu ve Stil: Motosiklet Montları ve Sırt Çantaları

Motosiklet montları, sürücülerin değişen hava koşullarına karşı korunmasını sağlarken, aynı zamanda tarzlarını yansıtmalarına olanak tanır. Sırt çantaları ise sürücülerin yolculukları sırasında gerekli eşyalarını güvenli bir şekilde taşımalarına yardımcı olur. Bu ekipmanlar, sürüş konforunu ve pratikliğini artırır. Daha fazla seçenek için motosiklet montları ve sırt çantaları kategorilerimize göz atabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı