256 GB iPhone 7 Plus Kutu Açılımı

• Konuyu başlatan can34
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 66
  • Görüntüleme 20B
Her yorumu devlet düşmanlığı olarak algılıyorsan yapacak bir şey yok. ÖTV, KDV gibi aşırı yüksek vergilerden haberin yokmuş gibi bir de yorum yapıyorsun. iPhone'nin sitesine girersen telefonun 2.292,00 liraya geldiğini vergilerle birlikte 3.249,00 lira olduğu görürsün.
Espri yaptı bence o. :)

Türkiye'deki fiyatların diğer ülkelere oranla ne kadar pahalı olduğunu bilmeyen birisi olamaz bence. :)

........

Ürünlerin fiyatları;

iPhone 7 Plus 256 GB Siyah => 4.600 TL
Powerbeats2 Wireless Kulak İçi Kulaklık - Siyah => 800 TL
(2x) Puro marka kılıf => 140 TL
Toplam => 5.540 TL

Eki Görüntüle 196380 Eki Görüntüle 196381 Eki Görüntüle 196382 Eki Görüntüle 196383 Eki Görüntüle 196280 Eki Görüntüle 196284

@can34 kardeşim sen bilgiliye benziyorsun. 5W adaptör felan demişsin pek anlayamadım ama mesela İphone 6S kullanıyorum fakat daha hızlı şarj edebileceğim bir adaptör var mı ? Ek olarak bu adaptör tefona zarar verirmi biraz bilgilendirebilirmisin.

@can34 kardeşim sen bilgiliye benziyorsun. 5W adaptör felan demişsin pek anlayamadım ama mesela İphone 6S kullanıyorum fakat daha hızlı şarj edebileceğim bir adaptör var mı ? Ek olarak bu adaptör tefona zarar verirmi biraz bilgilendirebilirmisin.
Bunun için öncelikle chipsetin desteklemesi gerekir. 18W şarj cihazı gerekli.

Bizde diyoruz ki boyutu ne kadar yüksek olursa olsun bir gerçek var o da vergi. 2 bin liraya ülkeye gelen ürüne bin lira vergi ödüyorsan sorgulamak lazım.

@can34 ve @Because Im Batman Yaptığım yorumu iyi okuyun. Ben orada vergiler düşük demedim. O fiyat farkının nereden geldiğini açıkladım. Siz ise bana genelleme yapıyorsunuz. Bence iyice düşünün yorumumu.
TRT bandrol vergisi geldi telefonlara. Fiyatların daha da artmasının nedenlerinden biri. Genelleme yapan da sensin, hemen yok ülkeye laf atmayın yok öyle yok böyle diyen de sensin. Ben sadece Türkiye'deki gerçekleri söyledim.

Hayırlı olsun hocam. Kılıf bile pahalı :)
Puro markasını pahalı olduğu için değil, uzun süredir diğer iPhone modellerinde de kullandığım ve beğendiğim için satın aldım. Kaliteli bir İtalyan markası, tavsiye ederim.

Bizde diyoruz ki boyutu ne kadar yüksek olursa olsun bir gerçek var o da vergi. 2 bin liraya ülkeye gelen ürüne bin lira vergi ödüyorsan sorgulamak lazım.
Anlatmak ile uğraşma bence, herkes algılayabildiği kadar algılar. ;)

Ben mesela kullandığım iPhone modellerinde her zaman ''iPad'' ile birlikte gelen şarj adaptörünü kullanırım. Mesela iPad Pro (9.7 inch) var bende ve kutu içerisinde 10W şarj adaptörü var zaten. Ben de telefonu şarj ederken bu 10W'lık zımbırtıyı kullanıyorum ve çok daha hızlı bir şekilde telefonu şarj edebiliyorum. Ve bu yaptığım uygulama tamamen Apple tarafından da desteklenen ve önerilen bir uygulama. Kendi resmi sitelerinde bununla ilgili bir yazı da var. :)

Daha hızlı şarj etmek istiyorsan gidip bir teknoloji mağazasından Apple marka 12W şarj adaptörü alabilirsin.
Veya benim de senelerdir kullandığım ve de önerebileceğim bir priz olan; ''Monster Akım Korumalı Priz 6'lı ve 2 USB'li'' modelini satın alabilirsin. Bu prizde hem telefonları şarj etmek için özel bir usb girişi, hem de tabletleri şarj etmek için ayrıca özel bir USB girişi daha var ve bu USB girişlerinden aynı anda hem telefon hem de tabletini (USB güç adaptörü bile kullanmadan) şarj edebilirsin. Veya hızlı şarj olsun istiyorsan, prizdeki ''tablet'' kısmına telefonunu bağlarsın. ;)

Hayırlı olsun hocam. Kılıf bile pahalı :)
Teşekkürler kardeşim. :)

Bunun için öncelikle chipsetin desteklemesi gerekir. 18W şarj cihazı gerekli.
10 veya 12W'lık Apple marka USB güç adaptörü satın alır ise, çok daha hızlı bir şekilde telefonunu şarj edebilir zaten.

Son düzenleme:
Puro markasını pahalı olduğu için değil, uzun süredir diğer iPhone modellerinde de kullandığım ve beğendiğim için satın aldım. Kaliteli bir İtalyan markası, tavsiye ederim.

Pahalısını seçmişsin değilde kılıfın pahalı olduğunu açıklamaya çalışmıştım :) O telefona da kaliteli birşey yakışırdı zaten. Iphone 4 kullanıyorum bu telefon için en iyisi kılıfsız kullanmak. Kılıf takınca rahat edemiyorum :)

Pahalısını seçmişsin değilde kılıfın pahalı olduğunu açıklamaya çalışmıştım :) O telefona da kaliteli birşey yakışırdı zaten. Iphone 4 kullanıyorum bu telefon için en iyisi kılıfsız kullanmak. Kılıf takınca rahat edemiyorum :)
Aynen. :) iPhone 4, 4S, 5 ve 5S modellerinde ben de hiç kılıf kullanmamıştım. :) Bu bahsettiğim modeller çok daha dayanıklıydı bence. (Yeni çıkan modellere göre.) Yeni modeller ise çok daha narin ve çizilmeye falan da daha müsait bence. :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı