25W Samsung telefon 18W Xiaomi adaptörle şarj edilirse sorun olur mu?

The Dark Rische

Centipat
Bir telefonu wattına uymayan orijinal başka şarj aleti ile şarj edersek telefon açısından bir sıkıntı olur mu? Anlamadıysanız örnek vereyim; ben Samsung bir cihaz aldım ve adaptör yanında gelmedi şarj kablosu (iki ucu da Type-C) normal adaptörlere uyumsuz ve telefonun en fazla hızlı şarj gücü 25W. Bende Xiaomi orijinal kablosu ve adaptörü var ve o adaptör en fazla 18W. Şimdi ben Xiaomi şarj kablosu ve adaptörle Samsung cihazımı şarj etsem telefonuma (Samsung) zararı olur mu? Yanıt verenlere şimdiden teşekkürler.

Ben 15 Wattlık telefonu 140 Wattlık MacBook Pro şarj aleti ile şarj ediyorum.
Şarj aletleri cihaz akım talep etmedikleri sürece aşırı akım vermezler. (Merdiven altı 3 kuruşluk şarj aletleri bu genellemeye dahil değildir.)

Olmaz hocam adaptör orijinal ise. Markaya göre elektrik diye bir şey yok.😀

:) peki bu watt olayında sıkıntı olur mu? Telefon 25W, şarj aleti de 18W eğer bir sıkıntı olmaz derseniz sanırım Samsung'a şarj adaptörü almayacağım diğer telefonların adaptörüne de uymuyor zaten. Hayır yani şarj kablosu var adaptör yok ve şarj kablosunun adaptöre bağlanan ucuda telefona bağlanan ile aynı nasıl bir paket hazırlıyorlar anlamadım adaptörde 400 TL az bir fiyat değil. Mecbur eski telefonumun yani Xiaomi'nin orijinal ve düşük wattlı olanıyla şarj edeceğim.

:) peki bu watt olayında sıkıntı olur mu? Telefon 25W, şarj aleti de 18W eğer bir sıkıntı olmaz derseniz sanırım Samsung'a şarj adaptörü almayacağım diğer telefonların adaptörüne de uymuyor zaten. Hayır yani şarj kablosu var adaptör yok ve şarj kablosunun adaptöre bağlanan ucuda telefona bağlanan ile aynı nasıl bir paket hazırlıyorlar anlamadım adaptörde 400 TL az bir fiyat değil. Mecbur eski telefonumun yani Xiaomi'nin orijinal ve düşük wattlı olanıyla şarj edeceğim.
Adaptörün wattı telefondan az ise adaptörün Maximum hızı ile şarj olur. Yani sizin durumunuz da telefon 18w ile şarj olacak. Ama eğer adaptör 25ten yüksek olursa mesela 35w diyelim telefonun desteklediği Max hız ile olur yani 25w. Bu şarj meselesinde wattdan ziyade şarj aletinin ve lahlosunun orjinalliği mühim. Orijinal ise hiç problem yok.

2 ucu da aynı derken 2 ucu da type c demek istediniz sanırım. Bu normal bir şey zaten. Son modellerde buna geliyorlar yavaş yavaş.

Adaptörün wattı telefondan az ise adaptörün maximum hızı ile şarj olur. Yani sizin durumunuz da telefon 18W ile şarj olacak. Ama eğer adaptör 25'ten yüksek olursa mesela 35W diyelim telefonun desteklediği Max hız ile olur yani 25W. Bu şarj meselesinde wattdan ziyade şarj aletinin ve lahlosunun orijinalliği mühim. Orijinal ise hiç problem yok.

2 ucu da aynı derken 2 ucu da Type-C demek istediniz sanırım. Bu normal bir şey zaten. Son modellerde buna geliyorlar yavaş yavaş.

Hocam çok teşekkürler kafamdaki soru işaretlerini giderdiniz anladığım kadarıyla şarj aleti orijinal olsun Watt'ı ve markası önemli değil. Bu arada evet 2 ucu da Type-C. Tekrardan teşekkürler :):)

Geri
Yukarı