2600 TL Intel i5 6400 RX 470 Sistem Toplama

cengiz.mfc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Masaüstü Sistem Tavsiyeleri – Ekim 2016 - Technopat tavsiyelerden orta düzey oyun sistemi referans alarak bir sistem yapmaya çalıştım. Aynı parçaları kullanarak revize ettim.
  • RAM seçimi konusunda yardım istiyorum. HyperX Fury ya da Savage mı koymalıyım yoksa Corsair iyi midir? Kaç MHz olmalı ve CL değeri ne olmalı? Çok araştırdım ama karar veremedim.
  • Kullanım amacım birkaç çizim programı CAD, 3DS Max, geneli MOBA olmak üzere çeşitli oyunlar.
  • Benzer sistemlerin çoğunu inceledim, aşağı yukarı hepsi aynı fakat bildiğiniz gibi yüzlerce ürün var ve insan emin olmak için sorma ihtiyacı hissediyor.
  • Özellikle aynı marka ürünlerden tercih ettim, bu tarz olması hoşuma gidiyor :)
Şimdiden teşekkür ediyorum.

pc.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız 2133MHz desteklediği için 2666MHz fiyat fazlalığı oluyor sadece, Kingston HyperX Fury 8GB'den 2 tane alabilirsiniz.
Güç Kaynağı 80+ değil. Akasa Viper veya Aerocool KCAS alabilirsiniz.
Güç Kaynağından artan parayla da Dark N10 veya Zalman Z3 alabilirsiniz. Dark N10 tercihimdir. Pöfür pöfür esiyor kasa.
Anakart bulabilirseniz Asrock B150M Pro/Hyper alabilirsiniz. Bulamazsanız MSI B150M Bazooka alınabilir veya M3.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı