2600 TL monitör önerisi

llkmyvz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopumda 60 Hz ekran olması ve küçük gelmesi sebebiyle monitör arayışına girdim. Total'de 2600 TL gibi bir bütçem var.

ViewSonic 24" VX2458-P-mhd 2000₺
LG 23.6" 24GL650-B 2590₺

Bu iki üründen hangisini almak mantıklıdır? Ya da bu ikisinin de dışında sizin önerebileceğiniz modeller varsa fikirlerinize açığım.

Bütçenizi az arttırıp bu monitörü almanızı öneririm:
Hocam pivot özelliği olması bir tık cezbediyor LG'nin. Kod yazmak ve Valorant gibi rekabetçi oyunlar oynamak içinde kullanacağım. Pivot özellikli başka bir öneriz var mı?

Hocam pivot özelliği olması bir tık cezbediyor LG'nin. Kod yazmak ve Valorant gibi rekabetçi oyunlar oynamak içinde kullanacağım. Pivot özellikli başka bir öneriz var mı?
Sizin yazdığınız LG monitör TN panele sahip, benim önerdiğim monitör IPS panele sahip. TN panel monitör aldığınız zaman monitörün renk doygunluğu zayıf oluyor ve ekrana ortadan bakmanız gerekiyor. IPS panel TN panele göre çok daha iyi renk doygunluğu sunuyor. Özellikle rekabetçi oyunlar için IPS panel bir monitör tercih edilmesi gerekir.

Sizin yazdığınız LG monitör TN panele sahip, benim önerdiğim monitör IPS panele sahip. TN panel monitör aldığınız zaman monitörün renk doygunluğu zayıf oluyor ve ekrana ortadan bakmanız gerekiyor. IPS panel TN panele göre çok daha iyi renk doygunluğu sunuyor. Özellikle rekabetçi oyunlar için IPS panel bir monitör tercih edilmesi gerekir.

Hem IPS hem de pivot özellikli bir monitör bulmak mümkün mü bu fiyat bandında?

Hem IPS hem de pivot özellikli bir monitör bulmak mümkün mü bu fiyat bandında?
Bu monitör var fakat 75Hz:

144Hz olmasını istiyorsanız bütçenizi arttırmanız gerekiyor:

Bu monitör var fakat 75Hz:

144Hz olmasını istiyorsanız bütçenizi arttırmanız gerekiyor:

Hocam pivot yapabilmek için 3. parti parçalar olduğunu öğrendim. Şu an için pivot özelliğinden vazgeçtim. Şimdi kafamı kurcalayan başka bir durum var.
ASUS TUF GAMING VG247Q1A 2700₺
Bu iki ürün arasından hangisini almam daha mantıklı?
Üstteki ürün VA alttaki sizin paylaşmış olduğunuz IPS panelli ürün.

Hocam pivot yapabilmek için 3. parti parçalar olduğunu öğrendim. Şu an için pivot özelliğinden vazgeçtim. Şimdi kafamı kurcalayan başka bir durum var.
ASUS TUF GAMING VG247Q1A 2700₺
Bu iki ürün arasından hangisini almam daha mantıklı?
Üstteki ürün VA alttaki sizin paylaşmış olduğunuz IPS panelli ürün.
Attığınız monitör IPS paneldir, alabilirsiniz.

Attığınız monitör IPS paneldir, alabilirsiniz.

Bu üründen bahsettim ama link görünmemiş. 150 TL fazla vermeme değecek bir olay mı IPS olması. VA panel eksik mi kalır?

Son düzenleme:
Bu üründen bahsettim ama link görünmemiş. 150 TL fazla vermeme değecek bir olay mı IPS olması. VA panel eksik mi kalır?
Oyun oynayacaksanız IPS panel alın, oynamayacaksanız VA panel alın. Çokta büyük bir fark yok aralarında.

Yeni konular

Geri
Yukarı