2600x B450 TUF Sistem Önerisi

berkalov

Decapat
Bir çok defa sordum bu son olsun artık siparişi vereceğim. 2600x işlemci B 450 TUF anakart var. G.Skill Flare X 16GB DDR4 3200Mhz RAM - Nanokatalog CL 14 bu RAM, ama 5-6 ay içinde anakart yükselteceğim. 16 GB CL14 3200 MHz RAM mi almalıyım? Yoksa 32 GB 3600 CL 19 RAM mi ? Bir de aşağıdaki seçmiş olduğum ürünlerden herhangi birini değiştirmeli miyim ?
377466

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sistem baştan aşağıya yanlış ve gereksiz bileşenlerle dolu.
1-Sıvı soğutma ciddi oc ile uğraşmayacaksanız gereksiz öncelik ekran kartı veya monitöre verilebilir.Soğutucu ihtiyacınız yoksa kesinlikle çıkartılmalı.İlla alıcanacaksa da 240mm lik çok güzel 400 tl bandında sıvı soğutucular var.Ama şuanda israf olduğunu düşünüyorum kısıtlı bütçe var ise.
2-Kasa MB511 modeli ile değiştirilmeli.Arada 30 lira civarı bir fiyat farkı var.Dediğim modelde ön panelde boşluklar var hava akışı çok daha iyi sağlanıyor.
Vatandan almazsanız 100 tl daha karlı bir alışveriş olacaktır.
3-Şuanda 32 gb ram almanız bu sistemde yaptığınız en büyük hata.Belki 3-4 sene ram kullanımları 16 gb ı geçmeyecektir.Çok büyük bir ölü yatırım.Kesinlikle ama kesinlikle 16 ramden fazla ram takılmamalı.
4-Anakartı 2600x için yeterli bir anakart bence bütçe harcanmamalı.Anakartınız gayet iyi işlemciniz için.
5-Söylenen herşey yapılırsa 2k 144 hz şu monitör ile
bu ekran kartını almanızı sisteminizi emin olun 2 tık yukarıya taşıyacaktır.
Lütfen o sistemin siparişni vermeyin ben yazıyı görünce korktum.Yapmayın,etmeyin :D

Cevaplar için teşekkür ederim. 2 yeni sorum olacak ram 16 gb alıcam, cl14 mü alayım cl 16 mı 2. sorumda tavsiye ettiğin monitör konusunda 1 ms monitör alsak daha iyi değilmi 4 ms senin önerdiğin monitör? vatan'da indirim mevcut ordan bakabilirmisin monitörlere başka önereceğin bir monitör olabilirmi yoksa bunumu almalıyım cevabını beklicem sipariş için

Hocam 3200 mhz frekans kesinlikle yetecektir.2080 ti lı sistemlerde bile 3000-3200 mhz ram kullanılıyor yani zaten yeterince güçlü ramler daha fazlası israf olacaktır.Mutlaka böyle bir bütçeyi gözden çıkardıysanız ekran kartı 2060 yerine rtx 2070 ile değiştirilmesi gerekiyor.Eğer sadece competetive oyunlar oynayıp,espora yönelmeyi vs. düşünmüyorsan 4 ms 2k monitör 1 ms 1k monitörden gözle görülür bir şekilde seni tatmin edecektir.Single bir çok oyunda rtx 2070 ile 2k'nın keyfini çıkarabilirsin.Malesef vatanda indirimde ki monitör modelleri 6-7 tane ki vatanın indirimli hali bile bir çok siteden pahalı olabiliyor :D Vatandan almanı tavsiye etmiyorum.Piyasa araştırması yap derim.

ne demek hocam.Yazıktır para kolay kazanılmıyor.+ bir performans veremyecek şeylere okadar büyük paralar vermen üzerdi.Umarım memnun olabileceğin bir sistem toplarsın.Şimdiden hayırlı olsun.

GSKILL 16GB (2X8GB) SniperX Orman Kamuflaj DDR4 3000Mhz CL16 1.35V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
Ram için o kadar para vermene gerek yok CL19 yavaştır bunu tavsiye ederim her türlü işini görücektir
COUGAR TURRET RGB 700W 80 PLUS GAMING USB3.0 MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar
Bu kasayıda kendim kullanıyorum çok güzel bi kasa soğutma vs verimli 3 rbg fan ve fan kontrolcüsüyle gelir 700w plus psu'yla fiyatıda oldukça iyi Cougar çok iyi bir markadır türkiyeye vatan getirdi henüz.
Arkadaşın önerdiği samsung monitörü kesinlikle tavsiye ederim 1k monitörlerle uğraşmana hiç gerek yok rtx 2060la 2070 arasında çok az bi fark var rog strix 2060 soğutması mükemmeldir gönül rahatlıyla kullanabilirsini aynı zamanda sıvı soğutmaya pek ihtiyacın olmaz ilerleyen dönemlerde sistem yeni oyunlarla zorlanırsa belki oda 2 yılı alır

cok teşekkür ederim 3 fanlı rtx 2060 alıcam diğer kart burda baya fark ediyor 4000 civarı yapıyor zotac burada minisi 3300 minide almak istemiyorum açıkcası

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı