2600X boşta 60 derece

0-FuRKaN-0

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. Daha dün işlemcinin termal macunu değiştirdim. MX-4 kullandım ve de BIOS güncellemesi yaptım. Anakartım MSI B450 GAMING Plus. Ama işlemci boşta 60 derecelere kadar çıkıyor. Ve de fanı çok gürültülü çalışmaya başladı. Bunun nedeni ne olabilir acaba? Kasanın hava akışı güzel herhangi bir sıkıntı yok. Acaba yeni BIOS sürümünden dolayı olabilir mi? İşlemciye 1.400 küsurlu voltaj veriyor. Bu fazla değil mi? BIOS'u eski sürüme güncellemeyi düşünüyorum. Sizce yapmalı mıyım?

Birkaç ihtimal var:
-Termal macunu eksik/yanlış/fazla sürmüş olabilirsin,
-Soğutucu yerine tam oturmamış olabilir vidaları eşit şekilde sıkman gerekiyor bir tarafı sonuna kadar bitirip diğer tarafa geçmek değil.
-BIOS'u eski sürüm yapmanıza gerek yok, Ryzen Master ya da BIOS üzerinden manuel olarak voltaj ayarlayabilirsiniz.

Birkaç ihtimal var:
-Termal macunu eksik/yanlış/fazla sürmüş olabilirsin,
-Soğutucu yerine tam oturmamış olabilir vidaları eşit şekilde sıkman gerekiyor bir tarafı sonuna kadar bitirip diğer tarafa geçmek değil.
-BIOS'u eski sürüm yapmanıza gerek yok, Ryzen Master ya da BIOS üzerinden manuel olarak voltaj ayarlayabilirsiniz.
İlk defa macun değiştirmiyorum. Bu yüzden macun sürerken hata yaptığımı da düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı