2600X OC nasıl yapılır?

Nor0

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
RAM
8x16 2400mhz
Ekran kartı
rx570 8gb
Anakart
b450m gaming gıgbyte
İşlemci
r5 2600x
İşlemcime OC yapmak istiyorum. Malum piyasa ekonomi işlemci alacak param yok. Biraz da olsa değerlendirmek istiyorum. @Sir Benjamin yardımcı olursa seviniriz. Soğutucu konusunda sıkıntım yok yapabildiğim kadar sınırları zorlamak istiyorum yardımcı olanlara şimdiden sonuz teşekkür ederim.

OC yapma sebebiniz nedir? Çünkü açamadığın oyun yok ki? Benim sistemle en güncel oyunları oynadım (imza da yazıyor sistem).

OC yapma sebebiniz nedir? Çünkü açamadığın oyun yok ki? Benim sistemle en güncel oyunları oynadım (imza da yazıyor sistem).

Ya dediğin doğru hocam maksat daha iyi performans almak OC yapsamda yapmasamda çok önemli değill ama sonuç olarak fırsat var değerlendirmek düşer bana da.
RAM'lerini OC yapmayı denersen işlemcinin performansı artacaktır. Zen+ için 2400MHz düşük bir miktar onları 3000-3200MHz'e çıkarabileceğini düşünüyorum. İşlemciye OC yapmayı ondan sonra denersin.

Hocam RAM'leri yakmayalım RAM'leri normalde değiştirecektim ama para yetersizliğinden değiştirmedim eğer OC oluyorsa çok iyi olur bence.

Hocam RAM'leri yakmayalım RAM'leri normalde değiştirecektim ama para yetersizliğinden değiştirmedim eğer OC oluyorsa çok iyi olur bence.

Niye yakasın, tahminimce 1.2v üzerinden çalışıyorlardır. Bende de 2400Mhz RAM vardı eskiden 1.35v verip 3200Mhz olarak kullanıyordum. Sen hiç voltaj vermeden 2800Mhz'e çekmeyi deneyebilirsin BIOS'tan.

Niye yakasın, tahminimce 1.2v üzerinden çalışıyorlardır. Bende de 2400MHz RAM vardı eskiden 1.35v verip 3200MHz olarak kullanıyordum. Sen hiç voltaj vermeden 2800MHz'e çekmeyi deneyebilirsin BIOS'tan.

Çok teşekkür ederim hocam hemen deniyorum o zaman RAM masrafından kurtardın beni :D.
Niye yakasın, tahminimce 1.2v üzerinden çalışıyorlardır. Bende de 2400MHz RAM vardı eskiden 1.35v verip 3200MHz olarak kullanıyordum. Sen hiç voltaj vermeden 2800MHz'e çekmeyi deneyebilirsin BIOS'tan.

Hocam RAM'leri 2800 MHz çektim ama 3200 MHz çekeceğim ama voltaj vermeyi beceremedim nasıl yapacağım onu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı