262.645 sıralama ile hangi üniversite gelir?

kkurdtkobainn

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sıralamam 262.645 mezuna kaldım ve geçen seneden daha kötü yaptım bazı sıkıntılar yaşadım dershaneden atıldım vs. tekrar deneyecek sabrım olmadığı için tercih yapıp gitmek istiyorum. Bazı tavsiyeler üzerine listeyi bu şekilde oluşturdum.

5, 6 ve 7. tercihlerim gelmesi en olası olanlar olduğu söylendi. Kalbim Eskişehir'den yana. Sıralama olarak 268 bin diğeri 277 bin 5. tercihim 243 bin sizce neresi gelebilir?

Meslek lisesi veya benzeri mezunu değilim, düz lise yani Anadolu lisesi.

Dosya Ekleri

• Opera Anlık Görüntü_2023-08-04_160600_ais.osym.gov.tr.png
    Opera Anlık Görüntü_2023-08-04_160600_ais.osym.gov.tr.png
    39,9 KB · Görüntüleme: 123
2 yillik yazip ister 4 yilliga tamamliyorsun ister ise girip calismaya basliyorsun. Bak ben 4 yillik muhendislik bitirdim. Parayi meslek sahibi olan insanlar yiyor emin olabilirsin. Kasma kendini oku 2 senelik bak keyfine. Bu forumda tecrubeme dayanarak yazdigim en rahat yorum da budur. Kesin uygulanacak demiyorum ama degerlendirebilirsin. Allah yardimcin olsun.

Benim size önerim Açık Öğretim Meslek Lisesine kaydınızı yaptırıp (belki askerlikle çakışıp uzar ama bir şekilde biter) ikinci lisenizi okuyabilirsiniz. Açık Öğretim Meslek Lisesi mezunlarına da TYT'de ek puan geliyor diye biliyorum.

Herkese cevapları için teşekkür ederim ama arkadaşlar ben bunların içinde neresinin gelme ihtimali daha yüksek onu merak etmiştim.
Motor ustası olmak veya tekrar liseye gitmek gibi bir düşüncem yok. Ha diyorsanız ki EA 260k sıralamada tercih yapmak boş pekala.

İşin kötü be aslında bence insanları iyi anlıyorsan dertlerini dinleyebiliyorsan rehbelik bölümüne git.
Uluslararası ticaret ve losijtikde iyi olabilir.

Hayır, Ankara'da yaşıyorum. Okumak istediğim bölüm psikoloji olduğu için orada onu yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese cevapları için teşekkür ederim ama arkadaşlar ben bunların içinde neresinin gelme ihtimali daha yüksek onu merak etmiştim.
Motor ustası olmak veya tekrar liseye gitmek gibi bir düşüncem yok. Ha diyorsanız ki EA 260k sıralamada tercih yapmak boş pekala.
YBS düşünmediniz mi? Ben sizin yerinizde olsam giderdim.

Geri
Yukarı