27.07.2022 Comnet rezilliği

BerkSMBL

Kilopat
Öncelikle merhaba dostlar,

Comnet internet servis sağlayıcı ile 27.07.2022 tarihinde yaşamış olduğum rezilliği sizlerle paylaşmak istedim.
Umarım bu firma ile ilgili abonelik başlatmadan önce bu yazı sizin için bilgilendirici olur.

Fazla vakti olmayanlar için konuyu kısaca özetlemek istiyorum öncelikle;
VAE üzerinden yani Türk Telekomun'un bakır kabloları üzerinden internet hizmeti almak için başvurdum, lakin binamın içinde herhangi bir ankastre kutu bulunmuyor ve Türk Telekom ekipleri de görselde görebileceğiniz kırmızı renkli ankastre kutusuna değil 65 metre uzaktaki başka bir kutuya yani yanlış kutuya hat bırakmışlar.
*Yeşil renk ile belirttiğim yer odamın camı ve kabloyu buradan kutuya kadar sarkıtıyorum.

Müşteri temsilcisi olduğunu düşündüğüm bir bayan beni aradı ve hattımın aktif olduğunu söyledi bende mümkün olamayacağını bütün gün evde olduğumu herhangi ekip gelmediğini ve kutuya hat bırakılmadığını belirttim. Arayan arkadaşta suçu bana yıkarak sadece 89₺ port açım ücreti ödediğimi ve +134₺ daha verip evde kurulum hizmeti almadığım için beni aramadıklarını söyledi. Bende böyle saçma iş olmaz, hiç değilse gelen ekipler al bunlar senin kabloların ne yaparsan yap diyerek göstermeliydiler diyerek şikayette bulunacağımı söyledim. 😅 Gülüyorum çünkü sonra ne mi oldu 😅 Tüketici hakem heyetine şikayet edeceğim ilgili sayfada fatura numarası ve vergi numarası gibi bilgileri istiyor. Gittim sitelerine faturalarım diye bir alan vardı hatırladığım kadarıyla, ama oda ne banlamışlar. Siteye giriş yapmaya çalıştığımda ACCOUNT_DISABLED#20813 yazıyor. Dedim ne oluyor. Aradım müşteri hizmetlerini oda ne sürekli meşgule atıyor. Help Mert(Mert Kuşkapan) olarak bildiğim bir YouTuber'ın önerisi/reklamı üzerine bulmuştum bu hizmet sağlayıcısını dedim kendisine yazayım, aldığım cevap aynen bu şekilde.

"Siz Comnet'e durumu belirtmişsiniz ve onlarda port ücretinin yanabileceğini belirtmişler. Ardından BTK ve tüketici hakem heyetine şikayetinizi beyan ettiğiniz için firma da üyeliğinizi fesh edip ücretinizi de iade etmiş. Burada usulsüz bir şey yok gibi görünüyor."

1 Saat bile aktif olmayan port için benden port ücreti alıp sonrada iptal etmek nedir?
Tüketicinin şikayet etme hakkı yok mudur? Şikayette bulunacağımı beyan ettiğim için aboneliğimi fesh etmek nedir?
Her yerden banlayıp muhatapsız bırakmak ne kadar etiktir?

Benim istediğim çok basitti, TT ekiplerine tekrardan talep açsınlar gelip kutuma doğru kutuya kablo bıraksınlar ve beni arasınlar kablolarını bıraktık bende göreyim.
Zamanımı ve paramı boşa heba etmiş oldum sayelerinde, Şimdi tekrardan abonelik başlatacağım ve tekrardan port ücreti ödemek zorunda kalacağım. Üstelik ilk ödemiş olduğum port ücretini de geri alamayacağım. Hiç değilse aboneliğimi taşıyabilme imkanı verselerdi.

Hocam konunun tamamını okumadım, son kısmını okuyarak cevap veriyorum. Eğer alamadığın hizmet için ücret istiyorlarsa tüketici hakem heyetine şikayet edebiliyorsun, iş biraz uzar ama bu tarz davalar genellikle tüketicinin yararına sonuçlanır. Alamadığın hizmetin ücretini ödemek zorunda değilsin.

Yani akıl alır gibi değil, Bildiğim kadarıyla yönetmelik gereği İSS'lar sitelerinde abonelerinin şikayetlerini direk BTK sistemine düşeceği şekilde almak ile yükümlüler.

Bunun için alan oluşturmaları gerekiyor BTK'üzerinden şikayet edebilmemiz için. Lakin COMNET'te te durum böyle değil. BTK'ya sizi şikayet edeceğinizi söylediğiniz gibi banlanıyorsunuz.

Ya yeter gerçekten şu firmaya biri çıkıp bir şey yapsın kurumsallık sıfır sokak ağzıyla konuşan bir kaç kendini bilmez oturmuş biz harikayız biz şuyuz biz buyuz diyorlar. Kusura bakmayın ama balon bir firma zamanında aldığım data center hizmetide internet hizmetide rezaletti. TurkNet zam yapıyor ama en azından değer veriyor müşterisine destek kaydı için bile para talep ediyor bu Comnet kimi zaman. Uzak durun bu firmadan TurkNet veya NetSpeed tercih edin, çok paranız var ise Türk Telekomda tercih edip değerli hissedebilirsiniz.

Ya yeter gerçekten şu firmaya biri çıkıp bir şey yapsın kurumsallık sıfır sokak ağzıyla konuşan bir kaç kendini bilmez oturmuş biz harikayız biz şuyuz biz buyuz diyorlar. Kusura bakmayın ama balon bir firma zamanında aldığım data center hizmetide internet hizmetide rezaletti. TurkNet zam yapıyor ama en azından değer veriyor müşterisine destek kaydı için bile para talep ediyor bu Comnet kimi zaman. Uzak durun bu firmadan TurkNet veya NetSpeed tercih edin, çok paranız var ise Türk Telekomda tercih edip değerli hissedebilirsiniz.
Kesinlikle anlamış değilim kimse mi şikayet etmiyor, Ben ilgili başvuruları yaptım.
Süreç şuan devam ediyor. Yaptıkları kabul edilebilir bir şey değil nasıl bu şekilde hizmet vermeye devam edebiliyorlar anlamış değilim. Kesinlikle lisanslarının iptal edilmesi gerekiyor bence.

Şu aralar ne kadar şikayetçi kişi varsa hepsinin hizmetini kapatıyorlar. Mert Kuşkapan isimli şahıs ise reklamlarından gelen paraları bol bol yediği için sürekli tavsiye ediyor. Şahsen ben bildindik markalar tercih edilmesinden yanayım. Millenicom, NetSpeed ve TürkNet gibi. En azından insanların sorunlarıyla ilgilenip aboneliklerini kapatmıyorlar. Az kalsın Comnet tercih etme gafletinde bulunacaktım ki son anda TürkNet tercih ettim. Memnunum. Geçmiş olsun hocam. Eğer konuşmaları ekran görüntüsü aldıysanız dava etmenizi öneririm.

İşin özü şu: birileri bir şeyi gereğinden fazla övüp de reklamını yapıyorsa bilin ki o şeyden size hayır gelmez. Tam da Mert Kuşkapan'ın yaptığı gibi.

Kesinlikle anlamış değilim kimse mi şikayet etmiyor, ben ilgili başvuruları yaptım.
Süreç şu an devam ediyor. Yaptıkları kabul edilebilir bir şey değil nasıl bu şekilde hizmet vermeye devam edebiliyorlar anlamış değilim. Kesinlikle lisanslarının iptal edilmesi gerekiyor bence.

Geçmiş olsun umarım gerekli cezayı alırlar ayrıca sonuçları bekliyoruz.

Geri
Yukarı