27.500 TL Gaming laptop önerisi

• Konuyu başlatan s1by
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 943
Bütçe
25-30k
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rekabetçi oyunlarda çok rahat bir şekilde 2K oynayabilirken 3A oyunlarda da 60 FPS civarlarında oynanabildiğini görebiliyoruz. DDR5 RAM FPS'e %5 falan etki eder.

3A oyunlarda şu an 60FPS verebiliyor peki ya ileride? VRAM olarak da 2K ya uygun olduğunu düşünmüyorum. DDR5 RAM olayı ise yeni teknoloji her zaman iyidir.

3A oyunlarda şu an 60FPS verebiliyor peki ya ileride? VRAM olarak da 2K ya uygun olduğunu düşünmüyorum. DDR5 RAM olayı ise yeni teknoloji her zaman iyidir.
Bakın herkes isterki 8GB VRAM olsun, DDR5 olsun, MUX olsun, %100 srgb olsun, markası iyi olsun, ısınmasın, işlemcisi 12700H olsun ama bunların hepsini ekleyincede 35-40k fiyatlara gidiyor. 27 bin TL bandında daha iyi bir model varsa atın.

12700H olsun istiyorsanız şu nitro var fakat onda da DRR5 yok.

Ekran kartı 45W TN panel ve birkaç saat önceye kadar 21.899 TL falandı cihaz şuan 24 bin gözüküyor. Bence almak mantıksız. 24-25 bin liraya çok daha iyi HP ve Lenovo'nın modelleri var.

Ben bu modeli kullandığınızı okumamıştım. Kullandığınız cihaz zaten bu fiyat bandında iyi. Satıp tekrar bu fiyatlarda bir laptop almaya gerek yok bence de. 4060 modelleri bekleyin ve DDR5 olanları.

Son düzenleme:
Bakın herkes isterki 8 GB VRAM olsun, DDR5 olsun, MUX olsun, %100 sRGB olsun, markası iyi olsun, ısınmasın, işlemcisi 12700H olsun ama bunların hepsini ekleyincede 35-40k fiyatlara gidiyor. 27 bin TL bandında daha iyi bir model varsa atın.

12700H olsun istiyorsanız şu Nitro var fakat onda da drr5 yok.

Ekran kartı 45W TN panel ve birkaç saat önceye kadar 21.899 TL falandı cihaz şu an 24 bin gözüküyor. Bence almak mantıksız. 24-25 bin liraya çok daha iyi HP ve Lenovo'nın modelleri var.

Ben bu modeli kullandığınızı okumamıştım. Kullandığınız cihaz zaten bu fiyat bandında iyi. Satıp tekrar bu fiyatlarda bir laptop almaya gerek yok bence de. 4060 modelleri bekleyin ve DDR5 olanları.

4060 PC'ler maalesef fiyat aralığını aşıyor 5-6 ay sonra büyük ihtimalle iyi fiyatlara gelir ama bende o kadar zaman yok. Şu anda kullandığım cihaz GPU kullanımında sıkıntılı CS Valorant gibi oyunlar her ne kadar işlemci bazlı olsa da GPU kullanımınin %30'dan az olması 150-200 FPS'lerde mahrum bırakıyor beni hatta bazen 100 fpselere bile düşüyor.

4060 PC'ler maalesef fiyat aralığını aşıyor 5-6 ay sonra büyük ihtimalle iyi fiyatlara gelir ama bende o kadar zaman yok. Şu anda kullandığım cihaz GPU kullanımında sıkıntılı CS Valorant gibi oyunlar her ne kadar işlemci bazlı olsa da GPU kullanımınin %30'dan az olması 150-200 FPS'lerde mahrum bırakıyor beni hatta bazen 100 fpselere bile düşüyor.
Konuyu araştırdım fakat cs go valorant gibi oyunlarda düşük gpu kullanımı çok yaygın. Kimsede çözüm bulamamış. Oyunla alakalı olduğunu düşünüyorum ama içiniz rahat edecekse satıp başka bir model alabilirsiniz.

Konuyu araştırdım fakat CS:GO Valorant gibi oyunlarda düşük GPU kullanımı çok yaygın. Kimsede çözüm bulamamış. Oyunla alakalı olduğunu düşünüyorum ama içiniz rahat edecekse satıp başka bir model alabilirsiniz.

Maalesef öyle servisle konuştum getirin bakalım dediler. Test yapılan bilgisayarlatin yarısı normal performansı verirken yarısı düşük GPU kullanım sorunundan muzdarip. Benim anlamadığım hadi bu oyunlarda genel olarak durum böyle PUBG RDR gibi oyunlarda ayar düşünce de GPU kullanımı azalıyor ve buna bağlı olarak ayarı düşürmus olsam bile FPS de düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı