Üniversite için 27.500 TL gaming laptop önerisi

Hocam gaming laptop alıp ısınmamasını bekleyemezsiniz. Şarjda kullanırsanız tüm gücünü kullanır laptop ve frekans düşmesi yaşanmaz.
anladım hocam demek istediğim ısınmadan kaynaklı kasmalar donmalar asus tuf serisinde suttering sorunu yşaıyorum 2 günlük bilgisayarda apex gibi oyunları en düşükte oynayamıyordum anlık 3 5 fpslere düşmeler yaşanıyordu 10 saniyede bir zaten iadesi verildi o yüzden güzel bir şey bakıyorum asus rog ve msi hakkında düşünceleriniz nelerdir attığım segmentteki bilgisayarlar için

Benzer şeyi bende yazdım. Mesaj kasmak için yapıyorlar.
Sorunlarımı ASUS global'e yazıyorum bana format atın diyorlar, sonra sürücüleri tekrar kurun en güncellerini falan yazıyorlar. Sorunlarımla hiç alakası olmamasına karşın sanki hiç aklıma gelmemişti resmen dalga geçer gibi yazdılar.

Anladım hocam demek istediğim ısınmadan kaynaklı kasmalar donmalar ASUS TUG serisinde suttering sorunu yşaıyorum 2 günlük bilgisayarda apex gibi oyunları en düşükte oynayamıyordum anlık 3 5 fpslere düşmeler yaşanıyordu 10 saniyede bir zaten iadesi verildi o yüzden güzel bir şey bakıyorum ASUS ROG ve MSİ hakkında düşünceleriniz nelerdir attığım segmentteki bilgisayarlar için.
Slutter sorunu ASUS ROG'un AMD modellerinde de mevcut TPM'i kapatmanız gerekiyor o zaman çözülüyor diyenler var ama denemedim. İntel modelleri yani G16 serisi hakkında bir bilgim yok ama G15'lerden uzak durun.

asus rog g15 rtx 3050 kullanan arkadaşım gayet memnun biraz şans işi gibime geliyor
Evet teknoloji işi şans ama ürünlerin arkasında durulması önemli. Mesela rampage monitör ile Dell monitör alan arasında zaten dağlar kadar fark var ama. Rampageli sıkıntı yaşadığında sorunun çözülme oranı %20. Dell de ise %75-%80 arası. Olay da burada.

Bir ürünü alırken arkasında ki destek de önemli. Bazı firmalar garantisi olan ürünlere bile destek sağlamazken Logitech garantisi biten kişiye bile yardımcı oluyor.

Bu kadar da güvenmemeni öneririm. Bir tanıdığım ASUS Gaming laptop aldı yakın zamanda (modelini bilmiyorum ama en az 15K'dı sanırsam) daha jelatinini çıkardı, video açtık ve ses gelmiyordu. Hoparlör arızalıydı. ASUS ise kullanıcı hatası dedi. Boşa parası gitti adamın.

Yani son zamanlarda geçmiş zamana göre şikayet sayısı azalmıştı.

Geri
Yukarı