27" FHD ve QHD çok fark eder mi?

karyakaya

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde 27" FHD bir monitör aldım yarın gelecek inşallah ama İtopya'da biraz gezeyim dedim aynı modelin QHD modelini de gördüm ve 300 TL gibi küçük bir farkla... Beynimden vuruldum resmen sistem toplamanın heyecanı ile hiç dikkat edememişim, aldığım monitör de güzel eyvallah ama çok az farkla QHD kalitesini kaçırmışım ve 165Hz ekran o benim aldığım 144Hz. 🥲

144 ile 165 arasında fark yok neredeyse. QHD, FHD meselesi de ekran kartınıza bağlı. Ha oyun oynayan biri değilseniz film vs. izlemek için tabii ki QHD inanılmaz bir nimet, hele de 27 inçte. Ama ekran kartınız yeterli gelmeyecekse QHD olmaması belki iyiliğinize bile olabilir

Çok yakından bakacak isen fark eder. QHD monitör ayrıca hikayeli oyunlar içinde çok güzel oluyor.

İnanılmaz moralim bozuldu şu an vallahi...

144 ile 165 arasında fark yok neredeyse. QHD, FHD meselesi de ekran kartınıza bağlı. Ha oyun oynayan biri değilseniz film vs. izlemek için tabii ki QHD inanılmaz bir nimet, hele de 27 inçte. Ama ekran kartınız yeterli gelmeyecekse QHD olmaması belki iyiliğinize bile olabilir

Ekran kartım RX 6700 XT hayli hayli yeter ama yaptık bir hata

27 inç 1080P alınmamalı neden derseniz FPS oyuncusuysanız 27 büyük, hikayeli oyun için ideal fakat 1080P pikseller sayılmaya başlıyor ve oyun zevkinizi kötü anlamda etkiler.

Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde 27" FHD bir monitör aldım yarın gelecek inşallah ama İtopya'da biraz gezeyim dedim aynı modelin QHD modelini de gördüm ve 300 TL gibi küçük bir farkla... Beynimden vuruldum resmen sistem toplamanın heyecanı ile hiç dikkat edememişim, aldığım monitör de güzel eyvallah ama çok az farkla QHD kalitesini kaçırmışım ve 165Hz ekran o benim aldığım 144Hz. 🥲
iade etme şansınız yok mu ?

Full HD mi kaldı :D yine bazı kesimler dışlayacak beni ama, teknoloji gelişiyor, 1080p artık tercih edilmiyor FPS oyuncusu haricinde, bana soracak olursanız kutuyu acmadan direk iade edip diğer monitörü alın.

Sana göre öyle ama bizim ülke için 900p oyunculuk bile bazı kesimler için yeni yeni ulaşılabilir oldu. Bütçe meselesi yüzünden maddiyat yüzünden çoğu oyuncu kitlesi 1050 TI-1060 gibi kartlar kullanıyor hala.

Sana göre öyle ama bizim ülke için 900p oyunculuk bile bazı kesimler için yeni yeni ulaşılabilir oldu. Bütçe meselesi yüzünden maddiyat yüzünden çoğu oyuncu kitlesi 1050 TI-1060 gibi kartlar kullanıyor hala.
Kesinlikle katılmıyorum. Konumuzla da alakası yok.1080p monitör aldıktan sonra 2k varken neden 1080p aldım derseniz hadi ileri görüsünüz yok en gec 2 sene sonra hata yaptıgını anlarsın. 2k varken 1080p mi alıır. FPS baska bir konu.

Geri
Yukarı