27" FHD ve QHD çok fark eder mi?

Full HD mi kaldı :D yine bazı kesimler dışlayacak beni ama, teknoloji gelişiyor, 1080p artık tercih edilmiyor FPS oyuncusu haricinde, bana soracak olursanız kutuyu acmadan direk iade edip diğer monitörü alın.

Ben seni dışlıyorum😃. Dolar olmuş 18 19 lira. Dolara enflasyona göre en azından bizim kaybımız yok ama psikolojik olarak o paraları sayamam yeni bir ekran kartına. Çoğu kişide böyle düşünüyor olmalı. Gerçi yıllar önce de Dolar olmuş 4 5 lira diyordum ama hala aynı fikirdeyim. Konuya gelirsek QHD olanı alman mantıklı olur. İleride ekran kartını "Dolar olmuş bilmem kaç lira." demeden parayı bastırıp güncellersen monitör sorunu çekmezsin.

Ben seni dışlıyorum😃. Dolar olmuş 18 19 lira. Dolara enflasyona göre en azından bizim kaybımız yok ama psikolojik olarak o paraları sayamam yeni bir ekran kartına. Çoğu kişide böyle düşünüyor olmalı. Gerçi yıllar önce de Dolar olmuş 4 5 lira diyordum ama hala aynı fikirdeyim. Konuya gelirsek QHD olanı alman mantıklı olur. İleride ekran kartını "Dolar olmuş bilmem kaç lira." demeden parayı bastırıp güncellersen monitör sorunu çekmezsin.

Ya anlamadığım şu 2 monitör arasında neden 300 TL fark var? Daha fazla olması gerekmiyor mu? Sazan gibi gittim FHD olanı aldım.

Ya anlamadığım şu 2 monitör arasında neden 300 TL fark var? Daha fazla olması gerekmiyor mu? Sazan gibi gittim FHD olanı aldım.

Belki QHD olan ucuz değil, FHD olan pahalıdır.

1080p oyunculuğu artık standartın altında, bunu yeni çıkan kartlar belirliyor. 4000 serisi artık 4kya doğru ivmelendiriyor. 2K şu an ideal çözünürlük. 27 inchte büyük bir ekran. 1080p çamur gibi gözüküyor maalesef. Bunu 2K ekrana geçince görüyorsun.

27 inç 1080p kullanan biri olarak söyleyebilirim ki ekranın dibine girmediğiniz sürece sırıtmıyor onun dışında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Valla iade miade hiç uğraşmak istemiyorum ama aşırı büyük fark olacaksa uğraşmama değecekse uğraşırım. 27" IPS 144hz FHD ekran kötü değildir elbette ama 300 tl fark ile diğeri de alınabilirdi gözüm kördü görmedim galiba kendime kızıyorum. Anlamadığım bu kadar uçurum fark var madem neden aralarındaki fiyat farkı çok az aşırı saçma.
Ben 27'' FHD yi 3 ay kullandıktan sonra aynı monitörün 2K olanını almıştım. Piksel saymak çok yorucu oluyor bir yerden sonra. Bence hala şansın varken iade edip geçebilirsin.

İsinize karismak gibi olmasin ama hocam 1080p yani FHD'yi 27 inc monitorde tavsiye etmiyorum. Pikselleri sayiyorsunuz goruntu camur oluyor ve keyfiniz kaciyor. Butcenizi ve sisteminizi soyleyin tavsiye verelim.

Belki QHD olan ucuz değil, FHD olan pahalıdır.

Kesinlikle ama digeride 2K monitorler arasinda beya uygun geldi bana fiyati.

Sistemini bilmiyorum ama bence iade etmelisin geldigi gibi. 27 inc Full HD monitor zevkine uymayacak benden soylemesi.

Çok fark eder hem de. Aynı hz değerindeyse 300 TL fark hiçbir şey.

Edit: Şimdi baktım da biri IPS panel biri VA panel. En başta panel farkı var yani, tek fark boyut değil.

Çok fark eder hem de. Aynı hz değerindeyse 300 TL fark hiçbir şey.

Edit: Şimdi baktım da biri IPS panel biri VA panel. En başta panel farkı var yani, tek fark boyut değil.
Benim monitörüm IPS ekran diğeri VA ekran. Bu açıdan benim aldığım monitör daha iyi ama çözünürlük olarak diğeri 2k benimki fhd.

Geri
Yukarı