27 inç 1080p monitör alınır mı?

@ıOğuz Benim 27" 1080p ve 2K monitörüm var. Monitörün ağzına girmek bir yana, en az 30-40cm mesafem var masadan dolayı. Atla deve kadar farklılar. Sorun yokmuş gibi davranmak anlamsız. Bariz olarak 24" üzerinde 2K gerekli bir şey. Kaldırmayacaksa da 24" üzerine çıkılmamalı. Yarım yamalak bir deneyim yerine, daha düşük boyutta güzel bir deneyim alsın.

@ıOğuz Benim 27" 1080p ve 2K monitörüm var. Monitörün ağzına girmek bir yana, en az 30-40cm mesafem var masadan dolayı. Atla deve kadar farklılar. Sorun yokmuş gibi davranmak anlamsız. Bariz olarak 24" üzerinde 2K gerekli bir şey. Kaldırmayacaksa da 24" üzerine çıkılmamalı. Yarım yamalak bir deneyim yerine, daha düşük boyutta güzel bir deneyim alsın.
Güzel kardeşim 1k 2k arasında fark yok demedim, 24-27 arasında öyle ciddi fark yok dedim. Sağlam iletişim kuralım.

@ıOğuz Üsluba dikkat edelim öncelikle. Ben fark yok demediniz de demedim. Önemli fark yokmuşcasına yönlendirmeniz yanlış önceki mesajınızda. Monitöre 10 cm'den bakmak dediğinizde nasıl bir çıkarım yapsın millet? Katlarca mesafe farkı var benim dediğimle. Abartı bir şekilde yönlendirme yapıyorsunuz. Ben ikisini de kullanıyorum aktif olarak. Gayet de değecek fark var. Yaklaşık %30-35 piksek yoğunluğu farkı var ve bu keyfi değil, ihtiyaç. Yine de savunuyorsanız ya hiç bu boyut ve çözünürlükleri deneyimlemediniz ya da bir zamanlar bilinçsizce aldığınız monitörü savunuyorsunuzdur. 24 ve 27" arasında fark yok demek de ayrı bir sorun zaten. Boyut ve çözünürlük oranı öyle basit bir şey değil.

@Burak Karabal ben RX 6600 XT ile kullanıyorum. RTX 4060 da yanlış hatırlamıyorsam neredeyse denk bir kart buna. Belki fark atıyor bile olabilir biraz. 6600 XT'de henüz yetersiz geldi dediğim bir oyun olmadı. FPS türü bir oyunda ise zaten çok donanım istemez 144 ya da 165 Hz mi neyse onu karşılar, sorun yaşamaz. Hikaye tabanlı oyunlarda ise ben kalite ağırlıklı oynadığım halde hala 80 FPS altını görmüş değilim. 60'a sabitlesem de fazlasıyla yeter o oyunlara.

Doğru diyorsunuz 2K da kullanan vardır ve kimisine göre yeterlidir bir yere kadar fakat VRAM 8 olmasından dolayı genellikle hep bir yetersiz kalıyor gibi kart tabii bu kişinin ne oynayacağına göre de değişir. Eğer çok ağır oyunlara girmeyecekse 2K tercih edilebilir.

@Burak Karabal Evet bellek konusu ilerisi için düşünülebilir. Ben şu an için bellek kaynaklı limit görmedim bir iki optimizasyon özürlü oyun hariç. Ama ileride etkileyebilir. Ha ben gerekirse ekran kartını yenilerim ileride, yeter ki monitör düzgün olsun. Monitörü çat pat değiştirmek ekran kartı kadar kolay değil.

@ıOğuz Ben anladım sizi. Ama siz de benim dediğimi anlayın. Uçlara çekmeyelim konuyu. Monitörü güzel tercih etsin. Elindeki kart şu an için besler o monitörü. Yarın bir gün pişman olmasın, az bir fark yok piksel yoğunluğu olarak.

Geri
Yukarı