27 inç 1080p monitör alınır mı?

Hocam ben 1 yıldır kullanıyorum memmunum. Gamepower ürünlerini genel olarak kullanıyorum. Kulaklık vs. Monitör beni üzmedi henüz. 2000e almıştım 2k almak istedim gücüm yetmemişti. Ama henüz 2knın eksikliğini yaşamadım. Yaşarsam satıp 2k monitör alırım artık.
Açıkçası ben de bilemedi hocam. Gamepower, Performax gibi markalar da var aslında. Arada onlara da gitmiyor değil aklım.
Bir sıkıntı olmaz ama bu monitörün paneli oldukça güzel yeni bir monitör almak istemenize şaşırdım biraz. Küçük geliyor sanırım.
Hocam paneli güzel aslında evet, tek almak isteme nedenim aslında harici klavye ile kullanınca ekran çok uzakta kalıyor. Benim gözlerde de biraz problem var çok uzak kalması nedense rahatsız ediyor beni. Buna bir türlü çözüm bulamadım vesselam
27 inç 1080P pikselleri sayarsınız hocam. Minimum 2K alınmalı doğru demişsiniz.
Teşekkür ederim tekrardan düşüneceğim. Olmadı biraz daha bütçe ayırır 2kya çıkarım ama benim laptopun oyunlarda 2k performansı nedir onu bilemiyorum. Ona bir bakmam lazım.

Açıkçası ben de bilemedi hocam. Gamepower, Performax gibi markalar da var aslında. Arada onlara da gitmiyor değil aklım.

Hocam paneli güzel aslında evet, tek almak isteme nedenim aslında harici klavye ile kullanınca ekran çok uzakta kalıyor. Benim gözlerde de biraz problem var çok uzak kalması nedense rahatsız ediyor beni. Buna bir türlü çözüm bulamadım vesselam

Teşekkür ederim tekrardan düşüneceğim. Olmadı biraz daha bütçe ayırır 2kya çıkarım ama benim laptopun oyunlarda 2k performansı nedir onu bilemiyorum. Ona bir bakmam lazım.
Hocam benim laptobun ekranı 2k ve içinde 3060 var sizinkiyle aynı. Apexi 2k 144 oynayabiliyorum. Valorantta falan 80w'a sinirlayıp sabit 200 alıyorum sorunsuz. Gos of war'da dlss açıp ultrada 70-75 falan alıyorum.

Bu piksel falan diyenler neyin kafasını yaşıyor?
Ne piksel sayması arkadaş :D
127 ekran televizyonda 3 ay tüm PC işlerimi yaptım.
1080p çözünürlükte.
Deli gibi de CS oynadım :)
Anlayamadım bu pikselcileri :D
1080p çözünürlük netlik konusunda her zaman iyidir
Düşünen arkadaşlar varsa yorumlara hiçbir zaman aldırmasınlar, 27 inç 165 Hz monitörden yazıyorum.
İyi günler

Bu piksel falan diyenler neyin kafasını yaşıyor?
Ne piksel sayması arkadaş :D
127 ekran televizyonda 3 ay tüm PC işlerimi yaptım.
1080p çözünürlükte.
Deli gibi de CS oynadım :)
Anlayamadım bu pikselcileri :D
1080p çözünürlük netlik konusunda her zaman iyidir
Düşünen arkadaşlar varsa yorumlara hiçbir zaman aldırmasınlar, 27 inç 165 Hz monitörden yazıyorum.
İyi günler
Hocam sizin kullanmanız net olduğu anlamına gelmiyor. Ben de 28 inch 4k ekrandan yazıyorum nasıl yapacaz o işi ?
24inch 1080 kullandım, 27inch 1440p kullandım, 28inch 2160p kullanıyorum, 17.3 in h 1080p kullandım, 17.3inch 1440p de kullandım. Siz dikkat etmeseniz de ekranların keskinlikleri arasında gözle görülür bir fark var. 17.3 inch'de bile fark ediyor ki siz 50inch tv ve 27inch arasında bir netlik farkı göremediğinizi ima ediyorsunuz. Bu ifadenizden sonra çok da bir şey anlatmaya gerek yok gibi aslında.

Hocam sizin kullanmanız net olduğu anlamına gelmiyor. Ben de 28 inch 4K ekrandan yazıyorum nasıl yapacağız o işi?
24inch 1080 kullandım, 27inch 1440p kullandım, 28inch 2160p kullanıyorum, 17.3'in h 1080p kullandım, 17.3inch 1440p de kullandım. Siz dikkat etmeseniz de ekranların keskinlikleri arasında gözle görülür bir fark var. 17.3 Inch'de bile fark ediyor ki siz 50inch TV ve 27inch arasında bir netlik farkı göremediğinizi ima ediyorsunuz. Bu ifadenizden sonra çok da bir şey anlatmaya gerek yok gibi aslında.

Hiç 2K, 4K çözünürlüklerde bir ekrana bakmadım dostum.
Bakmış olsaydım belki fark ederdim ama asla fark edemedim.
O yüzden 2K 4K görmemiş, 24 inçten 27ye geçecekler için hiç sıkıntı yok

Hocam her şeyden önce, 2k monitör için notebook'unuz yeterli gelecek mi? Bu soruyu sormak lazım. Masaüstü olsa ekran kartı 2k için yeterli olabilir ama bir nootebook'tan söz ediyoruz. Oyunlarda doğrudan gözle görülür bir şekilde FPS farkı olacak, 100 FPS alıyorsanız bir anda 50-60 FPS almaya başlayacaksınız. OC yaparsanız ısınma problemleri de olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı