27 inç 2K monitör tavsiyesi

Haemus22

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese selam.

Sistem toplayacağım için monitör arıyorum. Ekran kartım RTX 4070 Ti olacak, 27", 2K, G-Sync destekli, 8000-9000 arası bir monitör düşünüyorum. Kaçmaz bu monitör dediğiniz varsa 10000'e kadar çıkabilirim. Oynadığım oyun türleri açık dünya, RPG, strateji, FPS, yani her türden oyun oynuyorum. Kavisli ve düz kısmına da tam karar verebilmiş değilim. FPS olarak çok sık Battlefield oynuyorum, ama çoğunlukla açık dünya takılıyorum. Kullanacağım masanın eni 70 cm civarı, bu mesafede 27 inç büyük mü gelir ve düz mü yoksa kavisli mi daha iyi olur?

Cooler Master 27" GM27-CQS düşünüyordum. Ancak ne Türkçe ne de yabancı adamakıllı bir inceleme göremedim. 8400 civarındaydı ama 1200 liraya yakın zam geldi. Siz ne düşünüyorsunuz, gelen zamma rağmen alınır mı?
ASUS 27" TUF Gaming VG27AQ3A özellikleri gayet güzel duruyor ama yükseklik ayarı olmaması eksiklik gibi.
ASUS TUF GAMING 27" VG27AQZ üsttekilere göre 1000 küsur lira daha ucuz ve özellikler yakın sayılır.

Siz hangisini önerirsiniz ya da başka önerebileceğiniz monitörler var mı?

Herkese selam.

Sistem toplayacağım için monitör arıyorum. Ekran kartım RTX 4070 Ti olacak, 27", 2K, G-Sync destekli, 8000-9000 arası bir monitör düşünüyorum. Kaçmaz bu monitör dediğiniz varsa 10000'e kadar çıkabilirim. Oynadığım oyun türleri açık dünya, RPG, strateji, FPS, yani her türden oyun oynuyorum. Kavisli ve düz kısmına da tam karar verebilmiş değilim. FPS olarak çok sık Battlefield oynuyorum, ama çoğunlukla açık dünya takılıyorum. Kullanacağım masanın eni 70 cm civarı, bu mesafede 27 inç büyük mü gelir ve düz mü yoksa kavisli mi daha iyi olur?

Cooler Master 27" GM27-CQS düşünüyordum. Ancak ne Türkçe ne de yabancı adamakıllı bir inceleme göremedim. 8400 civarındaydı ama 1200 liraya yakın zam geldi. Siz ne düşünüyorsunuz, gelen zamma rağmen alınır mı?
ASUS 27" TUF Gaming VG27AQ3A özellikleri gayet güzel duruyor ama yükseklik ayarı olmaması eksiklik gibi.
ASUS TUF GAMING 27" VG27AQZ üsttekilere göre 1000 küsur lira daha ucuz ve özellikler yakın sayılır.

Sistemi ne zaman toplayacaksın bütçen nedir?

Gigabyte M27Q 27" 1ms QHD IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu monitörü kullanan bir arkadaşım var kendimde deneme fırsatım oldu bence renkleri ve paneli konusunda bayağı üst seviye. Şu anda Dell G3223D kullanıyorum keşke bu monitörü almak yerine Gigabyte'yi tercih etseydim.

Artı olarak ekleyeyim monitör 0.5 ms e kadar düşebiliyor ve 170Hz'e kadar çıkabiliyor ASUS almak yerine 300-400 TL koyup bunu almak daha mantıklı geliyor bana göre.

1-1.5 ay sonra toplayacağım gibi, para mevzusundan dolayı. 60000 civarı düşünüyordum baştan ama 70e kadar çıkmaya karar verdim. Mouse hariç bütün ekipmanları da alacağım için 60'ta kapatamıyordum hesabı.
Dostum yani sadece kasa ve içindeki parçalar için 70k verebilir misin?

1-1.5 ay sonra toplayacağım gibi, para mevzusundan dolayı. 60000 civarı düşünüyordum baştan ama 70e kadar çıkmaya karar verdim. Mouse hariç bütün ekipmanları da alacağım için 60'ta kapatamıyordum hesabı.
Hocam o fiyata 4070ti sistem almayın bence. Allta attığım sistemin stoğu tükeneceğini düşünmüyorum bu sistemi alın 2k'da falan da darboğaz da yapmaz hem ilerde parça güncellemek isterseniz işlemci ve diğer parçalar çok daha ucuz oluyor zaten.

Hocam o fiyata 4070ti sistem almayın bence. Allta attığım sistemin stoğu tükeneceğini düşünmüyorum bu sistemi alın 2k'da falan da darboğaz da yapmaz hem ilerde parça güncellemek isterseniz işlemci ve diğer parçalar çok daha ucuz oluyor zaten.

Bu da alınmaz gereksiz pahalı bence. ddr5 bile değil.

Bu da alınmaz gereksiz pahalı bence. DDR5 bile değil.

Hocam zaten adam 4070 Ti alması yerine 4080 sistem sundum en ucuz 4070 Ti ve 4080 arasında 10 Bin TL fark var ayrıca bu kasada 4080 Gaming X Trio var yapmayın. DDR5 sisteme geçmek o kadar pahalı bir şey değil. İleride arkadaş isterse satar işlemci anakartını 5-6 bin TL üzerine koyar en fazla geçer.

Herkese selam.

Alabileceğin şu an arkadaşın attığın M27Q var ek olarak;

Bu MSI monitör stokta bulunmuyor fakat vatanı telefonla arayarak sipariş verebilirsin mağazadan gönderim yapıyorlardı en son.

Geri
Yukarı