27 inç vs 32 inç monitör

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Merhabalar. Monitörümü yükseltemeye karar verdim şu an 27 inç bir monitör kullanıyorum (Samsung Odyssey G5). Alacağım model ise Odyssey G7 fakat 32 inç mi almalıyım ya da tekrar 27 inç mi bilemedim. Rekabetçi oyunlar oynuyorum bunlar başında CS:GO, R6 gelir. Fakat hikaye tarzı aksiyon, macera, RPG oyunları da oynuyorum ayrıca PS5 bu monitör de kullanacağım sizce 32 mi 27 inç mi tercih etmeliyim?

27.

32.

32 inç 1080 P için çok fazla gelir diye düşünüyorum. Çözünürlük 1080 P için sınır olarak 27 inç öneriyorlar genelde. Rekabetçi oyunlarda da o kadar büyük ekranda harita kontrolü daha zor olabilir.

Monitörle aranızdaki mesafeye bağlı. Rekabetçi oyunlarda büyük monitör problem olabiliyor.

32 inç 1080 P için çok fazla gelir diye düşünüyorum. Çözünürlük 1080 P için sınır olarak 27 inç öneriyorlar genelde. Rekabetçi oyunlarda da o kadar büyük ekranda harita kontrolü daha zor olabilir.

2K bakıyor arkadaş, ayrıca 1080P için 24 üzeri tavsiye edilmez.

Ben 27 inç kullanıyorum. Oyun oynarken iyi ki 32 inç almamışım, çok büyük olurmuş diyorum. Film izlerken de keşke 32 veya 34 inç ultrawide mi alsaydım acaba diyorum. Kullanım tercihine göre değişebilir yani. Monitöre çok yakın oturmuyorsan 32 inç alınabilir.

R6 oynayan birisi olarak XL2740 kullandım o bile büyük geliyordu. Ayrıca Odyssey serisini önermem, ışık sızması var.

R6 oynayan birisi olarak XL2740 kullandım o bile büyük geliyordu. Ayrıca Odyssey serisini önermem, ışık sızması var.

Allah Allah kendim aylardır kullanıyorum niyeyse hiç öyle bir sorun ile karşılaşmadım. Kendiniz deyimlediniz de mi biliyorsunuz? Oyssey G7 de panel kalitesi olarak en üstün monitörlerden.
32 inç 1080p için çok fazla gelir diye düşünüyorum. Çözünürlük 1080p için sınır olarak 27 inç öneriyorlar genelde. Rekabetçi oyunlarda da o kadar büyük ekranda harita kontrolü daha zor olabilir.

Hocam 1080p nereden çıktı? En az 2K düşünüyorum.

Allah Allah kendim aylardır kullanıyorum niyeyse hiç öyle bir sorun ile karşılaşmadım. Kendiniz deyimlediniz de mi biliyorsunuz? Oyssey G7 de panel kalitesi olarak en üstün monitörlerden.

Hocam 1080p nereden çıktı? En az 2K düşünüyorum.
Backlight Bleed Test test yapıp fotoğrafını atın bakalım hocam. Her üründe olacak diye bir şey yok ama çok yaygın. Ayrıca paneli en üstün falan değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı