27 inch monitör 1080P için fazla mı büyük?

The Elite

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Gençler merhaba, 2 hafta içerisinde bir monitör alacağım. 1080P üstüne bakmıyorum çünkü fiyatları beni aşıyor ayrıca 1ms ve minimum 144Hz olması önemli. AOC'nin 27" 1ms 165Hz Curved monitörünü düşünüyordum 1999TL ancak baktığım bir sürü yerde 27" 1080P için işte pikselleri görünüyor, görüntü dağılıyor yakında durunca pikseller çok rahatsuz ediyor vesaire yazmışlar. Eğer gerçekten böyle bir durum mevcutsa 24" alacağım. Ancak bazıları da öyle bir şey yok gayet güzel 32" bile alınır vesaire yazmış kararsız kaldım açıkçası. Kullanan, bilen varsa 27" 1080P görüntüyü bozar mı piksel vs. yoksa bir problem olmaz mı? Teşekkürler şimdiden.

Not: Model önermenize gerek yok sorum sadece 1080P ile 27" veya 24" arasında.

Dibine girmiyorsanız veya monitör ile bir olmuyorsanız değil bence, hatta çok daha güzel. Bir internet kafeye gidip deneyin derim.

Ama 32 inç alınmayabilir, o biraz fazla kaçar. 1080P çözünürlükte sınır 27 inç olmalı gibi fakat ben gene de 32 inç monitörde de oynayabilirim. Zevk meselesi. :D

Tamamen bakma mesafeniz ile ilgili. 15cm'den bakarsanız 24" de çok büyük, ama 1 metreden falan bakarsanız 31.5" bile olabilir.

27" 1080p için en az 60-70cm öneririm.

Dibine girmiyorsanız veya monitör ile bir olmuyorsanız değil bence, hatta çok daha güzel. Bir internet kafeye gidip deneyin derim.

Ama 32 inç alınmayabilir, o biraz fazla kaçar. 1080P çözünürlükte sınır 27 inç olmalı gibi fakat ben gene de 32 inç monitörde de oynayabilirim. Zevk meselesi. :D

Teşekkür ederim. Galiba bir mağazaya gidip deneyeceğim ayrıca bütün günüm bilgisayarla geçiyor hem bölümümden hem oyun oynadığım için o yüzden boyutu önemli benim için. En iyisi bir mağazaya gidip evdeki monitöre olan uzaklığım ile aynı uzaklıkta durup bakmak. Ama tabii belli bir sıkıntı yaşayan varsa diye buradan da fikir almak istedim.

@rasgelekullanici35 @SkyRose sizlere de teşekkür ediyorum yorumlar için bu şekilde olur veya olmaz diyenler çok olduğu için canlı görmek lazım sanırım :)

Teşekkür ederim. Galiba bir mağazaya gidip deneyeceğim ayrıca bütün günüm bilgisayarla geçiyor hem bölümümden hem oyun oynadığım için o yüzden boyutu önemli benim için. En iyisi bir mağazaya gidip evdeki monitöre olan uzaklığım ile aynı uzaklıkta durup bakmak. Ama tabii belli bir sıkıntı yaşayan varsa diye buradan da fikir almak istedim.
Ben gözlemlediğim kadarıyla hiçbir sıkıntı olmuyor. Genelde hikayeli oyunlar oynarım, piksel durumuyla karşı karşıya kalmadım.

27inç 1080p monitör kullanıyorum. 24inç bir monitöre göre bir tık daha uzakta durulmalı yoksa pikseller görünüyor. Açıkçası 24inç monitör bana küçük geliyordu, dibine giriyordum oyunlarda. 27inç ile sırtımı sandalyeye yaslıyabiliyorum. Monitörle aramda yaklaşık 65cm var. Oyunlarda ki pikselleşmeyi köşe yumuşatma ile çözebiliyorsun. Yazılar ise cleartype'ı ve monitörün keskinlik ayarlarını ayarlayınca süper net ve güzel gözüküyor. Gözünle test etmek en güvenlisi.

27inç 1080p monitör kullanıyorum. 24inç bir monitöre göre bir tık daha uzakta durulmalı yoksa pikseller görünüyor. Açıkçası 24inç monitör bana küçük geliyordu, dibine giriyordum oyunlarda. 27inç ile sırtımı sandalyeye yaslıyabiliyorum. Monitörle aramda yaklaşık 65cm var. Oyunlarda ki pikselleşmeyi köşe yumuşatma ile çözebiliyorsun. Yazılar ise cleartype'ı ve monitörün keskinlik ayarlarını ayarlayınca süper net ve güzel gözüküyor. Gözünle test etmek en güvenlisi.
Evet sanırım gidip kendim bakacağım. Yorumunuz için teşekkürler bu arada oyunda anti-aliasing text için cleartype keskinlik falan diyince sanki uğraştırıcı bir şey gibi geldi şimdi :D

Yeni konular

Geri
Yukarı