27" monitör önerisi

LG monitörden şaşmayın. ASUS TUF VG279QL1A monitör satın aldım. 90 DCI P3, 125 SRGB'e sahipti. Yani bu degerler kagıt üstünde mükemmel degerler. Eve gelip kurulum yaptıgımda öyle olmadı. 10 senelik LG monitörümün yanında bile geçemedi. Bunun sebebi mühendislerin düzgün çalışmamasından kaynaklı. Renkler ne kadar iyi olsada monitörün renk modları var örnek: RPG,TPS,FPS gibi. VE Gamma ayarı yapma seçenegi de var monitörlerde. Asus'da Gamma ayarı seçenegi yoktu. Sadece FPS,RPG gibi modları seçmek var. Hiç bir modu begenmedim. Evdeki 10 senelik LG monitörün yanından bile geçemedi DCI P3, 125 SRGB diye satın aldıgım monitör.

LG monitörlerden bu yüzden şaşmayın. Ama LG monitörlerinde dezavantajlı oldugu konular var. İPS Glow. İPS Glow o kadar belirgin oluyorki bazı modellerde. Siyah ekranda degil normal oyunda bile belli oluyor. Bu yüzden Rtings gibi sitelere girip, Black Uniformity yazan kısımda siyah ekranda ne kadar puan almış bir bakın. 5.5 -7.0 puan arası monitörler kabul edilebilinir seviyede.

Ben bu LG monitörü öneririm: LG 27GN750-B Review

27gn750-b diye aratırsanız çıkar. 2600 TL. 240 Hz 1ms GtG. İPS Glow çok az ( İPS Glow her İPS monitörde olur. Kimisinde az kimisinde çok)

2300 TL olan İPS LG monitörü önermişler ama incelemesi yok. Black Uniformity yani siyah tekdüzeligi hakkında bilgimiz yok. Çok fazla İPS Glow olan bir seri olabilir. LG monitörleri incelemesiz önermememin tek sebebi İPS Glow. 144 Hz olanın İPS Glow seviyesi gerçekten çok yüksek olabilir. İncelemesi olan model 27GN750-B öneririm

Evet konuyu "tamamen" okumuşsunuz.

Konuyu tamamen okudum. VX2718 için yazdıklarınızı da gördüm. İlk başta G27fc önerip sonrasında "bu bütçede VA alınmaz"cümleleriniz bir biriyle çelişiyor.

Hocam herkes birbiriyle çelişiyor ortada kalan ben oluyorum bu işlerden anlamadığım içinde tak diye içim rahat bir şekilde satın alamıyorum. Şimdide G27fc ile LG arasında gidip geliyorum.

Yazılanları okumadım ama göz gezdirdim. Monitör başlıkları açılınca insanlar ısrarla 27 inç monitörlerde FHD monitör öneriyorlar ve ben aşırı deliriyorum. 27 monitörlerde 2K çözünürlük altında pikseller aşırı belli oluyor. lütfen 27 inç monitör satın alacaksanız çözünürlük olarak 2K tercih edin! Yoksa üzülürsünüz.

Yazılanları okumadım ama göz gezdirdim. Monitör başlıkları açılınca insanlar ısrarla 27 inç monitörlerde FHD monitör öneriyorlar ve ben aşırı deliriyorum. 27 monitörlerde 2K çözünürlük altında pikseller aşırı belli oluyor. lütfen 27 inç monitör satın alacaksanız çözünürlük olarak 2K tercih edin.
Arkadaşın sistemini nereden biliyorsunuz? Ayrıca bu bütçeye 27" 2K 144Hz düzgün monitör yok. Sen delirmeye devam et :D
Hocam herkes birbiriyle çelişiyor ortada kalan ben oluyorum bu işlerden anlamadığım içinde tak diye içim rahat bir şekilde satın alamıyorum. Şimdide G27fc ile LG arasında gidip geliyorum.
Hocam gerçekten çok kaliteli bir renk istiyorsan:AOC 24G2U/BK 24" 1ms Full HD IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Eğer 27" beni tatmin edecek bir monitör istiyorum diyorsan LG'yi al, düşünmene gerek yok.

Elbette sistemini bilmiyorum ama neden insanlara 27 inç montiör önerirken bu detayı söylemiyorsunuz? Neden cam gibi görüntü almak varken pixellerle boğuşsun? Sistemi yetmiyorsa almasın oynasın 24 inç FHD olarak. Ayrıca 2200 liraya gayet indirip kovalayıp alınabilir. Yakın zamanda 2300 liraya Samsung Odyssey G5 satın almışlığım arkadaşıma da 2000 liraya Gamepower marka 2K 144 Hz 27 inç monitör almışlığımız var. İnsanlara öneride bulunurken önerinizin olumsuz taraflarınıda gösterin.

Elbette sistemini bilmiyorum ama neden insanlara 27 inç montiör önerirken bu detayı söylemiyorsunuz? Neden cam gibi görüntü almak varken pixellerle boğuşsun? Sistemi yetmiyorsa almasın oynasın 24 inç FHD olarak. Ayrıca 2200 liraya gayet indirip kovalayıp alınabilir. Yakın zamanda 2300 liraya Samsung Odyssey G5 satın almışlığım arkadaşıma da 2000 liraya Gamepower marka 2K 144 Hz 27 inç monitör almışlığımız var. İnsanlara öneride bulunurken önerinizin olumsuz taraflarınıda gösterin.

24 inç bana küçük geliyor. 1080p 27 inç gayet ideal bir boyut. 24 inç monitörde kendimi hapise tıkılmış gibi hisediyorum çok daraltıyor. Benim kadar olmasa da 27 inç'i 24 inçe tercih edenler mutlaka olacaktır.

Odyssey G5'de ışık sızması var, Gamepower'a zaten girmiyorum bile. Eğer anlamıyorsanız insanlara öneride bulunmayın hocam. 27"de o kadar da rezalet bir görüntü olmuyor, gayet tatmin edici seviyede.

Geri
Yukarı