2700 TL ikinci el ekran kartı önerisi

Bütçe
2700
Anakartım zaten var. Daha önceki sistemimdeki ekran kartını yükselteceğim sadece.

Anakartım ASUS Prime B450M K.

@Zleh @xopeSs
Peki ya GTX 1080 alınır mı?
EVGA GeForce GTX 1080 var.

Güç kaynağı yetersiz kalabilir. Güç kaynağı değişeceğim diyorsan al.

Bilmediğim için soruyorum, PCI 3.0 olması ne gibi eksilere sebep verir?

RX 6500 XT PCI-e X4 hattı üzerinden güç alıyor yani PCI-e 4.0 bir anakarta takarsan tam performans alırsın ama 3.0 anakartta X4 veriyolu hızı düşük olduğu için ekran kartına tam güç veremez ve tam performans alamazsın.

1691578998337.png

Düzenlendi*

Güç kaynağı yetersiz kalabilir. Güç kaynağı değişeceğim diyorsan al.

RX 6500 XT PCI-e X8 hattı üzerinden güç alıyor yani PCI-e 4.0 bir anakarta takarsan tam performans alırsın ama 3.0 anakartta X8 veriyolu hızı düşük olduğu için ekran kartına tam güç veremez ve tam performans alamazsın.

Eki Görüntüle 1895743
Güç kaynağı düşük ihtimal ileride değişebilirim. Ekran kartı performansını MSI afterburner'dan kısıp daha az güç harcamasını sağlayabilir miyim? 1080 çok aklımda kalan bir kart. Eski olsa bile performans yönünden gözüme giriyor.

Güç kaynağı düşük ihtimal ileride değişebilirim. Ekran kartı performansını MSI Afterburner'dan kısıp daha az güç harcamasını sağlayabilir miyim? 1080 çok aklımda kalan bir kart. Eski olsa bile performans yönünden gözüme giriyor.

Sağlarsında karttan yine tam performans alamazsın, hem arkadaşların dediği gibi eski bir kart güncelleme desteği kesilebilir sonuçta 7 yıllık ekran kartı.

Sağlarsında karttan yine tam performans alamazsın, hem arkadaşların dediği gibi eski bir kart güncelleme desteği kesilebilir sonuçta 7 yıllık ekran kartı.
Güncelleme desteği kesilse bile çok sorun olur mu ki? Oyunlarda yüksek FPS'ler alsın yeter. PSU değişirsem de tekrar ayarlarını arttırırım. Ne yapacağımı tam bilmiyorum 1080 alırsam gücünü kısmamda yardımcı olur musunuz?

Güncelleme desteği kesilse bile çok sorun olur mu ki? Oyunlarda yüksek FPS'ler alsın yeter. PSU değişirsem de tekrar ayarlarını arttırırım. Ne yapacağımı tam bilmiyorum 1080 alırsam gücünü kısmamda yardımcı olur musunuz?

Afterburner'dan pek anlamıyorum hocam. Sadece fan ayarlarını biliyorum o kadar.

Güncelleme desteği kesilirse yeni çıkacak olan oyunlarda sorun yaratabilir.

AMD'ye bulaşma gibi genelleme yapmanız doğru değil, 6000 serisi gayet sorunsuz bence.

Artık AMD'ye güvenmiyorum.

Artık AMD'ye güvenmiyorum.
NVIDIA da kusursuz değil, ben 6600 kullanmaktayım hiçbir problemle karşılaşmadım.

Geri
Yukarı