2700 TL monitör dahil sistem toplama

serhatsi

Kilopat
Daha fazla  
Bütçem maksimum 2700 TL. 2700 TL bütçenin altında bir sistem toplayabilirsek çok mutlu olurum. :D Genel olarak oynayacağım oyunlar PUBG, CS:GO, LOL. İntel ve AMD olarak iki ayrı sistem toplarsanız sevinirim. @ibrahimY Birkaç sistem toplama konusunda arkadaşlara çok yardımcı olmuşsun bana da yardımcı olursan sevinirim.

İntel sistem istiyorsan işlemci ve anakartı i3 7100 ve h110m yapabilirsin.
upload_2017-9-6_12-8-59.png

İntel sistem istiyorsan işlemci ve anakartı i3 7100 ve h110m yapabilirsin.
Eki Görüntüle 257992
A320 yongalı bir anakart yerine B350 yongalı bir anakart tercih etsen daha mantıklı olurdu çünkü Ryzen 3 1200 için MSI ya da Asus markalı B350 anakart tavsiye ediyorlar.

@Abradolf Lincler Peki İntel Pentium G4560 veya 4600 senin önerdiğin işlemciye göre nasıl bir işlemcidir.
İntel Pentium gerekmiyor aslında bir tane Ryzen 3 1200 taksan oyunların genelini rahatlıkla açar... :D

5ms yerine 2ms ya da 3ms'li bir monitör, WD yerine Toshiba P300, Aerocool VX Serisi 500W PSU yerine High Power 500W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı PSU olabilirdi sonuca gelecek olursak;

Monitör, HDD ve PSU sistem için uygun değil ama diğer parçalar baya bi uygun olmuş özellikle Asus PRIME Anakart seçmen mantıklı olmuş tebrik ederim ama bu tavsiye ettiğim parçayı değiştirirsen uyumsuzluk ortadan kalkacaktır.

@Abradolf Lincler Peki İntel Pentium G4560 veya 4600 senin önerdiğin işlemciye göre nasıl bir işlemcidir.

R3 1200 G4560'a göre daha yeni bir işlemci ve Intel'in ne zaman soket değiştireceği belli değil, öte yandan AMD 2020 yılına kadar AM4 platformunun güncel kalacağı sözünü verdi. Üstteki arkadaşın önerdiği gibi bir b350m anakart alırsanız OC yaparak G4560'a fark atabilirsiniz.

A320 yongalı bir anakart yerine B350 yongalı bir anakart tercih etsen daha mantıklı olurdu çünkü Ryzen 3 1200 için MSI ya da Asus markalı B350 anakart tavsiye ediyorlar.

İntel Pentium gerekmiyor aslında bir tane Ryzen 3 1200 taksan oyunların genelini rahatlıkla açar... :D

5ms yerine 2ms ya da 3ms'li bir monitör, WD yerine Toshiba P300, Aerocool VX Serisi 500W PSU yerine High Power 500W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı PSU olabilirdi sonuca gelecek olursak;

Monitör, HDD ve PSU sistem için uygun değil ama diğer parçalar baya bi uygun olmuş özellikle Asus PRIME Anakart seçmen mantıklı olmuş tebrik ederim ama bu tavsiye ettiğim parçayı değiştirirsen uyumsuzluk ortadan kalkacaktır.
Haliyle fiyat buna göre artacaktı. Bu halde bile 70 TL fazla geldi. Sistemde uyumsuzluk yok.

Haliyle fiyat buna göre artacaktı. Bu halde bile 70 TL fazla geldi. Sistemde uyumsuzluk yok.
Şimdi başkalarını çağırsam Toshiba P300 ve High Power 500W 80+ Bronze Kırmızı PSU al diyecekler bak bu bütçe civarında sistem almayı düşünen arkadaşların konusuna girdim baktım dediğim parçayı tavsiye ediyorlar cidden bu ikisi uyumsuz olmuş. :D :D

Şimdi başkalarını çağırsam Toshiba P300 ve High Power 500W 80+ Bronze Kırmızı PSU al diyecekler bak bu bütçe civarında sistem almayı düşünen arkadaşların konusuna girdim baktım dediğim parçayı tavsiye ediyorlar cidden bu ikisi uyumsuz olmuş. :D :D
Sistemin neresi uyumsuz anlamıyorum. Tamam P300 daha performanslı ancak PSU gayet yeterli. Hatta sistem için fazla bile. :/

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı